Media: na terenie Kapitolu znaleziono ładunki wybuchowe

Autor:
akw/kab
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Na terenie Kapitolu, gdzie wdarli się zwolennicy Donalda Trumpa, znalezione zostały ładunki wybuchowe - informują amerykańskie media. Telewizja Fox News informuje o trzech takich przypadkach, CNN o dwóch, agencja AP o jednym. Według wszystkich tych mediów ładunki nie stanowią już zagrożenia.

NA TVN24 TRWA WYDANIE SPECJALNE - OGLĄDAJ NA ŻYWO W INTERNECIE

Demonstrujący zwolennicy ustępującego amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa wdarli się w środę do budynku Kapitolu, gdzie mieszczą się obie izby Kongresu. Trwające posiedzenie Kongresu, mające zatwierdzić głosowanie Kolegium Elektorów, w którym wygrał demokrata Joe Biden, zostało przerwane. Nie wiadomo, kiedy będzie wznowione.

>> Na tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia z Waszyngtonu

Według amerykańskich mediów w Waszyngtonie policja zabezpieczyła ładunki wybuchowe.

Telewizja Fox News, opierając się na źródłach w siłach porządkowych, poinformowała o trzech niezidentyfikowanych czarnych pakunkach, z których wystawały rury i kable. Nie jest do końca jasne, czy były to prawdzie ładunki wybuchowe.

Według CNN policja zabezpieczyła dwa improwizowane ładunki wybuchowe: jeden w budynku, w którym mieści się krajowy komitet Partii Republikańskiej, drugi na terenie kompleksu Kapitolu. Według relacji były to prawdziwe ładunki wybuchowe, które zostały unieszkodliwione - przekazała stacja. Agencja Associated Press pisze o "co najmniej jednym" ładunku wybuchowym, który został znaleziony niedaleko budynku Kapitolu i nie stanowi już zagrożenia.

Telewizja MSNBC podała, powołując się na FBI, że zabezpieczone zostały dwa ładunki wybuchowe.

Autor:akw/kab

Źródło: tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości