Dwóch nastolatków oskarżonych o zamordowanie swojej nauczycielki. Mieli zaatakować ją podczas spaceru

Źródło:
NBC News, PAP
Ciało Nohemy Graber zostało znalezione w parku w miejscowości Fairfield
Ciało Nohemy Graber zostało znalezione w parku w miejscowości Fairfield
Google Earth
Ciało Nohemy Graber zostało znalezione w parku w miejscowości FairfieldGoogle Earth

Dwóch nastolatków z amerykańskiego stanu Iowa zostało oskarżonych o zamordowanie swojej nauczycielki języka hiszpańskiego Nohemy Graber w miejscowości Fairfield. Z ujawnionych w czwartek akt sprawy wynika, że uczniowie mieli obserwować 66-letnią kobietę, napaść na nią podczas codziennego spaceru i zaciągnąć do parku.

Ciało Graber, nauczycielki języka hiszpańskiego z liceum w miejscowości Fairfield w stanie Iowa, znaleziono 2 listopada w parku Chautauqua. Wcześniej tego samego dnia zgłoszono jej zaginięcie. Wstępne wyniki śledztwa ujawniły, że Graber - której ciało ukryto pod plandeką, taczką i podkładami kolejowymi - doznała urazu głowy.

O zamordowanie nauczycielki zostało oskarżonych dwóch nastolatków, których uczyła.

Nohema GraberFairfield (Iowa) Police Department via AP/EastNews

Jak podaje NBC News, dodatkowe szczegóły dotyczące śmierci Graber zostały ujawnione w złożonych w czwartek aktach sprawy.

Prokurator okręgowy wskazał, że uczniowie obserwowali nauczycielkę, napadli na nią podczas codziennego spaceru i zaciągnęli do parku. Później mieli wrócić na miejsce, by dokładniej ukryć ciało - podaje NBC News. 

Nie przyznają się do winy

Dwóch nastolatków zostało oskarżonych o morderstwo pierwszego stopnia. Adwokaci obojga nastolatków zwrócili się do sądu o skierowanie ich sprawy do wydziału dla nieletnich.

Obecnie uczniowie oczekują na proces w zakładach karnych dla nieletnich. Wyznaczono kaucję za ich wypuszczenie w wysokości miliona dolarów. Nie przyznali się do winy.

Autorka/Autor:js

Źródło: NBC News, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Fairfield (Iowa) Police Department via AP/EastNews