Tuż po wypłynięciu wycieczkowca wypadła z balkonu i uderzyła w innego pasażera. Nie przeżyła upadku

Autor:
wac//am
Źródło:
The Independent, CBS News, The Points Guy
Miami, Floryda
Miami, Floryda
Google Earth
Google EarthMiami, Floryda

Nie żyje pasażerka wycieczkowca, która krótko po wypłynięciu z portu wypadła z balkonu i uderzyła w innego pasażera. Mimo natychmiastowego udzielenia pomocy medycznej, jej życia nie udało się uratować - poinformowały linie Virgin Voyages.

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia koło godziny 21:35, krótko po tym jak należący do Virgin Voyages wycieczkowiec Valiant Lady ruszył w rejs z Miami na Florydzie do Roatan w Hondurasie - poinformował dwa dni później "Independent". Po tragedii na pokładzie statek wrócił do portu, później wznowił rejs, nieco zmieniając plan podróży: ma zacumować przy należącej do Meksyku wyspie Cozumel, a następnie popłynąć na wyspę Bimini na Bahamach.

Virgin Voyages w cytowanym przez media oświadczeniu poinformowały, że "pasażerka wypadła ze swojego balkonu na niższy pokład i mimo natychmiastowej pomocy medycznej, zmarła", dołączając kondolencje dla bliskich zmarłej. Spadając, kobieta miała uderzyć innego pasażera, który "nie odniósł poważnych obrażeń" - poinformowało CBS News, powołując się na rzecznika armatora.

ZOBACZ TEŻ: Pożar statku na Morzu Bałtyckim. Służby: nie ma zagrożenia dla środowiska

Wypadki na wycieczkowcach

Jak odnotował popularny portal podróżniczy The Points Guy, do podobnych incydentów na statkach dochodzi rzadko: ich ofiarą padają średnio 1-2 osoby miesięcznie na 2,5 miliona podróżujących statkami w tym samym czasie. Balkony i otwarte pokłady na wycieczkowcach mają barierki, "zwykle na wysokości klatki piersiowej przeciętnej osoby". "Umieszcza się je celowo, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom" - odnotował portal, wskazując na opracowany przez Cruise Lines International Association (CLIA) raport na temat wypadków. Wynika z niego, że w latach 2009-2019 na statkach wycieczkowych doszło do 212 zdarzeń, w wyniku których pasażerowie wylądowali za burtą. 

Wycieczkowiec Valiant Lady Shutterstock

ZOBACZ TEŻ: Kobra w kokpicie zmusiła pilota do awaryjnego lądowania. Jej ukąszenie zabija

Autor:wac//am

Źródło: The Independent, CBS News, The Points Guy

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości