TVN24 | Świat

Strzały w szkole w Michigan. Rodzice piętnastoletniego napastnika oskarżeni o nieumyślne zabójstwo

TVN24 | Świat

Autor:
pp//rzw
Źródło:
PAP

W szkole średniej w miejscowości Oxford w stanie Michigan doszło we wtorek do strzelaniny, w której zginęły cztery osoby. Rodzice piętnastoletniego napastnika zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci, bo nie zabezpieczyli przed synem broni - poinformowała w piątek Agencja Reutera.

W strzelaninie, do której doszło we wtorek około godziny 13 czasu lokalnego w szkole średniej Oxford High School, około 55 kilometrów na północ od Detroit, zginęło troje uczniów, a osiem osób, w tym nauczyciel, zostało rannych. Czwarta ofiara zmarła następnego dnia w szpitalu.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Lokalna policja przekazała, że aresztowana została jedna osoba. To 15-letni uczeń szkoły. Sprawca, zidentyfikowany jako Ethan Crumbley, oddał 15-20 strzałów z broni półautomatycznej.

Ethan będzie sądzony jak osoba dorosła

Crumbley został oskarżony przez prokurator stanu Michigan Karen McDonald o terroryzm ze skutkiem śmiertelnym, ma postawione cztery zarzuty zabójstwa pierwszego stopnia i siedem zarzutów ataku z zamiarem zabójstwa. Będzie sądzony jak osoba dorosła.

Jego ojciec, James Crumbley, cztery dni przed strzelaniną kupił broń, której w ataku użył jego syn. Rodzice Ethana zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci. Karen McDonald sugerowała wcześniej zaniedbanie, którego mieli dopuścić się rodzice sprawcy, zapewniając mu dostęp do broni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nagranie z klasy w czasie strzelaniny w szkole średniej w USA

Autor:pp//rzw

Źródło: PAP