Media: zatrzymanie w sprawie seryjnego mordercy z Gilgo Beach. To jedno z najgłośniejszych śledztw ostatnich lat

Źródło:
News 12, NBC News, NY Post
Do zatrzymania podejrzanego doszło w miejcowości Massapequa w stanie Nowy Jork
Do zatrzymania podejrzanego doszło w miejcowości Massapequa w stanie Nowy Jork
Google Earth
Massapequa, Nowy Jork, Stany ZjednoczoneGoogle Earth

Nowojorskie media informują o zatrzymaniu podejrzanego w związku z głośną sprawą zabójstw sprzed ponad dekady. Na sąsiadującej z metropolią Gilgo Beach znaleziono wówczas łącznie 11 ciał. Sprawa seryjnego zabójcy zbulwersowała opinię publiczną w Nowym Jorku i całych Stanach Zjednoczonych.

To jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych ostatnich kilkunastu lat w Nowym Jorku, którą lokalne media nazywają również "jednym z najbardziej intensywnych poszukiwań seryjnego mordercy w historii". Informację o zatrzymaniu jako pierwsza podała lokalna stacja News12 z Long Island. Powołując się na wiele źródeł, informowała, że policja z hrabstwa Suffolk zatrzymała podejrzanego w związku ze sprawą w miejscowości Massapequa, oddalonej 25 km od Nowego Jorku i położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Gilgo Beach.

Według NBC News rzecznik biura prokuratora okręgowego hrabstwa Suffolk powiedział w piątek rano, że w sprawie nastąpił "znaczący postęp", ale odmówił podania dalszych szczegółów do czasu przesłuchania zatrzymanego przed sądem, do którego miało dojść jeszcze w piątek.

ZOBACZ TAKŻE: Przełom w sprawie "Zodiaka"? Zaskakujące informacje o seryjnym mordercy

11 zwłok na nowojorskiej Gilgo Beach

Gilgo Beach leży na mierzei, w pobliżu bardzo popularnych plaż pod Nowym Jorkiem - Jones Beach i Robert Moses State Park. W letnie upalne dni przyjeżdżają tu tysiące mieszkańców metropolii i Long Island. Gdy jednak w 2010 roku zaczęto znajdować pierwsze ciała, była zima i plaże były puste. Jak przypomina NBC News, na pierwsze zwłoki natknięto się 11 grudnia, należały do 24-letniej Melissy. Dwa dni później znaleziono kolejne ciała - 22-letniej Megan, 27-letniej Amber i 25-letniej Maureen. W marcu 2011 roku policja znalazła przy pobliskiej drodze szybkiego ruchu szczątki Jessiki. W kwietniu trzy kolejne ciała - 24-letniej Valerie, kilkuletniej dziewczynki i mężczyzny. I na końcu, pod koniec 2011 roku, 24-letniej Shannan. Jak informowała wówczas policja, niektóre z ofiar miały świadczyć usługi seksualne.

ZOBACZ TAKŻE: Podejrzany o brutalne morderstwo na Podlasiu sprzed 23 lat sprowadzony do Polski. Stanie przed sądem

Autorka/Autor:am

Źródło: News 12, NBC News, NY Post