"Specjalista od radzenia sobie ze złością" oskarżony o zabójstwo

Źródło:
NBC News, tvn24.pl
De Land, miasto na Florydzie, USA
De Land, miasto na Florydzie, USAGoogle Earth
wideo 2/4
De Land, miasto na Florydzie, USAGoogle Earth

Terapeuta z Florydy (USA) został oskarżony o zabójstwo po tym, jak policja otrzymała szereg zawiadomień o postrzeleniu mężczyzny w mieście DeLand. Funkcjonariusze znaleźli ciało ofiary w bagażniku samochodu oskarżonego. 52-latek reklamuje się na stronie swojej firmy jako "specjalista od radzenia sobie ze złością".

W czwartek dyspozytor policji w mieście DeLand na Florydzie odebrał kilka telefonów od osób informujących o zabójstwie w rejonie S. Frankfort Avenue. Jeden z rozmówców przekazał służbom, że widział osobę, która "zmywała krew z ziemi" i "szukała nabojów".

Przybyli na miejsce funkcjonariusze znaleźli ciało 52-letniego Clintona Dorseya w bagażniku samochodu 46-letniego Travisa McBride'a. Mężczyzna został oskarżony o zabójstwo 52-latka i obecnie przebywa w areszcie - podała policja w komunikacie prasowym. Ponadto wskazano, że McBride i Dorsey znali się i "byli ze sobą w konflikcie".

ZOBACZ TEŻ: Po zabójstwie żony uciekał przez ponad 30 lat

Do zabójstwa doszło w mieście DeLand na Florydzie.Google Street View

Terapeuta oskarżony o zabójstwo

Portal NBC News dotarł do dokumentacji służb, z której wynika, że jedna z osób, które zadzwoniły pod numer alarmowy, powiedziała policji, że McBride "postrzelił" Dorseya. Kobieta wskazała miejsce, gdzie 46-latek miał otworzyć ogień. Funkcjonariusze znaleźli tam łuskę po naboju. Kobieta powiedziała również policji, że widziała, jak McBride "ciągnął ciało Dorseya przez ulicę w kierunku zalesionego terenu". Jak dodała, kilka godzin wcześniej McBride przyszedł do jej domu w poszukiwaniu Dorseya, ponieważ - jak twierdził - 52-latek "włożył szkło do słoika, żeby skrzywdzić swoje psy".

ZOBACZ TEŻ: Zdjęcie rentgenowskie wskazało na główną przyczynę zgonów dzieci w USA

Szereg osób przesłuchanych przez policję powiedziało, że Dorsey był osobą w kryzysie bezdomności. Z dostępnych publicznie danych i strony internetowej McBride'a wynika, że jest on terapeutą i właścicielem firmy Starting Point Mental Health LLC w DeLand. W opisie na stronie internetowej firmy wskazano, że McBride jest "specjalistą od radzenia sobie ze złością", ma także "wiedzę specjalistyczną w zakresie zespołu stresu pourazowego, choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeń lękowych, depresji i problemów ze snem".

ZOBACZ TEŻ: "Najgorsza zbrodnia, z jaką kiedykolwiek się zetknąłem"

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: NBC News, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View