Samolot rozbił się tuż po starcie. Na pokładzie "coś się wydarzyło"

Źródło:
ABC News, FOX13, NTSB
Samolot rozbił się na lotnisku Provo w stanie Utah
Samolot rozbił się na lotnisku Provo w stanie Utah
Google Earth
Provo Airport

Mały samolot z czterema osobami na pokładzie rozbił się w poniedziałek na lotnisku Provo w stanie Utah. Jedna osoba zginęła, trzy trafiły do szpitala. Okoliczności wypadku bada amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu. Lotnisko pozostanie zamknięte do południa we wtorek.

Prywatny samolot rozbił się zaraz po starcie, ok. 11.35, a jedna z trzech osób, które przeżyły, została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym. Pozostali dwaj pasażerowie odnieśli "drobne stłuczenia" - poinformowały władze Provo City, cytowane przez stację ABC News. Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) podała w mediach społecznościowych, że bada okoliczności wypadku maszyny, zidentyfikowanej jako Embraer Phenom 300.

NetJets Europe Embraer EMB-505 Phenom 300 (zdjęcie ilustracyjne)Vytautas Kielaitis / Shutterstock

Samolot wzbił się trzy metry nad ziemię i spadł

Brian Torgersen, przedstawiciel lotniska Provo, w rozmowie z portalem FOX13 powiedział, że samolot wyglądał na bardzo uszkodzony i był zaskoczony, że dwie osoby przebywające na pokładzie wyszły z wypadku "ze stosunkowo niewielkimi obrażeniami". Jak zaznaczył, samolot wzniósł się zaledwie trzy metry nad ziemię, zanim spadł. - Nikt nie wie, co się stało. Zaraz po starcie wydarzyło się coś, co spowodowało utratę kontroli nad samolotem - stwierdził. Togersen miał być jedną z pierwszych osób na miejscu zdarzenia. 

Odwołane loty

Szczegóły, takie jak miejsce, do którego leciał samolot i tożsamość pasażerów, nie zostały ujawnione. Lotnisko pozostanie zamknięte do południa we wtorek. W związku z tym linie lotnicze Allegiant Air odwołały dziewięć lotów. Rzecznik przewoźnika przekazał, że firma kontaktuje się bezpośrednio z pasażerami, aby zaproponować zwrot pieniędzy lub zmianę terminu podróży.

ZOBACZ TEŻ: Śmiertelny wypadek na lotnisku. Mężczyzna "wessany przez silnik samolotu"

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: ABC News, FOX13, NTSB

Źródło zdjęcia głównego: Vytautas Kielaitis / Shutterstock