Republikański senator wznosił pięść do tłumu. Gdy zwolennicy Trumpa wtargnęli do budynku, uciekł z Kapitolu

Źródło:
TVN24

Republikański senator Josh Hawley został sfotografowany, jak podczas zamieszek pod Kapitolem wznosi pięść w stronę zwolenników Trumpa. Gdy doszło do wtargnięcia ludzi do budynku, uciekł – ujawniła w czwartek komisja Kongresu. Gdy odtworzono nagranie, sala przesłuchań - wypełniona reporterami, doradcami Kongresu, pracownikami ochrony i gośćmi - wybuchła śmiechem.

Podczas czwartkowego przesłuchania komisji kongresowej w sprawie zamieszek na Kapitolu, które odbyły się 6 stycznia 2021 roku przedstawiono szczegółowe sprawozdania z działań ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa i jego bezczynności wobec brutalnego ataku przeprowadzonego przez jego sympatyków.

Komisja pokazała zdjęcie republikańskiego senatora Josha Hawleya, który podczas manifestacji pod Kapitolem wznosił zaciśniętą pięść w kierunku gromadzącego się tłumu.

Republikański senator ucieka przed sympatykami Trumpa

Fotografia ta była dobrze znana opinii publicznej. Komisja opublikowała jednak nieznane dotąd nagrania z monitoringu, na których widać, jak Hawley – po wtargnięciu sympatyków Trumpa do Kapitolu – uciekającego przed uczestnikami zamieszek.

Gdy odtworzono nagranie, sala przesłuchań - wypełniona reporterami, doradcami Kongresu, pracownikami ochrony i gośćmi - wybuchła śmiechem.

Autorka/Autor:asty

Źródło: TVN24