Biden: planuję ubiegać się o reelekcję

Autor:
asty
/ prpb
Źródło:
PAP
Biden: chcę potwierdzić, że artykuł 5. jest święty i nienaruszalny
Biden: chcę potwierdzić, że artykuł 5. jest święty i nienaruszalny
Biden: chcę potwierdzić, że artykuł 5. jest święty i nienaruszalny

Joe Biden zapowiedział w poniedziałek, że planuje startować w wyborach prezydenckich w 2024 roku. Joe Biden przyznał, że jeszcze nie jest gotowy do oficjalnego ogłoszenia swojej kandydatury.

Prezydent USA Joe Biden powiedział w poniedziałek, że planuje startować w wyborach prezydenckich 2024 roku. - Planuję startować, ale nie jesteśmy jeszcze gotowi, by to ogłosić – powiedział prezydent USA Joe Biden w wywiadzie dla telewizji NBC.

Telewizja wcześniej podała, że już w ubiegłym roku prezydent wspomniał o tym w prywatnej rozmowie z afroamerykańskim pastorem Alem Sharptonem. Biden wielokrotnie publicznie wyrażał ogólną intencję ubieganie się o reelekcję, choć zapowiadał, że ostateczną decyzję ogłosi później.

Biden z największym poparciem wśród demokratów

Według marcowego sondażu uniwersytetu Monmouth, 44 procent wyborców demokratów nie chce, by Biden ponownie ubiegał się o prezydenturę. Jednocześnie cieszy się on najlepszymi notowaniami wśród potencjalnych kandydatów partii.

Jak dotąd start w prawyborach demokratów ogłosił znany z działalności w ruchu antyszczepionkowym Robert Kennedy jr. (bratanek byłego prezydenta) i autorka poradników duchowych Marianne Williamson. Mają oni jednak nikłe szanse na zagrożenie Bidenowi.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty / prpb

Źródło: PAP