Pociąg wykoleił się po uderzeniu w osuwisko skalne. Na miejscu wybuchł pożar

Autor:
wac//am
Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku pociągu towarowego w amerykańskim stanie Wirginia Zachodnia. Według wstępnych ustaleń pociąg uderzył w osuwisko skalne. Na miejscu wybuchł pożar, doszło też do wycieku oleju napędowego - poinformowała Agencja Reutera.

Pociąg towarowy CSX Corp wykoleił się w środę 8 marca rano czasu miejscowego w Sandstone w Wirginii Zachodniej, po uderzeniu w osuwisko skalne. W wyniku wypadku trzech członków obsługi pociągu zostało rannych, a do pobliskiej rzeki wyciekł olej napędowy. Na miejscu wybuchł pożar. Jak wstępnie ustalono, wykoleiły się wszystkie cztery lokomotywy i dziewięć pustych wagonów towarowych przeznaczonych do transportu węgla - podała Agencja Reutera, powołując się na firmę, do której należał pociąg.

Wykolejenie pociągu w Wirginii Zachodniej

Według CSX wszyscy trzej ranni zostali hospitalizowani, ale nie doznali obrażeń zagrażających życiu. Przedsiębiorstwo zapewniło, że pociąg nie przewoził żadnych materiałów niebezpiecznych, a wypadek nie spowodował zagrożenia dla mieszkańców okolicy. Firma dodała, że pozostaje w kontakcie z miejscowymi władzami w celu podjęcia działań naprawczych. Federalna Administracja Kolei przekazała, że pożar na miejscu zdarzenia został ugaszony.

Wypadek w Wirginii Zachodniej miał miejsce prawie miesiąc po wykolejeniu pociągu Norfolk Southern w pobliżu East Palestine w Ohio - odnotowują amerykańskie media. W jego wyniku doszło do wycieku chemikaliów. W East Palestine ogłoszono stan wyjątkowy, a władze wezwały do natychmiastowej ewakuacji mieszkańców.

ZOBACZ TEŻ: Nagrywali podcast w kawiarni. Samochód uderzył w szklaną witrynę za ich plecami

Autor:wac//am

Źródło: Reuters, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości