Chirurg plastyczny oskarżony o zabójstwo. Ofiary Tomasza Kosowskiego nie znaleziono

Autor:
kgo//mm
Źródło:
Tampa Bay Times, Guardian
Largo na Florydzie
Largo na FlorydzieGoogle Maps
wideo 2/2
Google MapsLargo na Florydzie

Tomasz Kosowski, chirurg plastyczny z Florydy, został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia w związku z zaginięciem prawnika Steve'a Cozziego - przekazała lokalna policja. Według mediów prawnik, którego ciała dotąd nie znaleziono, reprezentował przed sądem pozwanego przez Kosowskiego jego byłego pracodawcę.

O aresztowaniu chirurga plastycznego Tomasza Kosowskiego policja hrabstwa Pinellas na Florydzie poinformowała 26 marca. Śledczy przekazali, że 44-latek usłyszał zarzut morderstwa pierwszego stopnia w związku ze zniknięciem Steve'a Cozziego. "Guardian" podkreśla, że Kosowski został oskarżony o morderstwo, mimo że ciała prawnika do tej pory nie odnaleziono. Jeśli sąd uzna lekarza za winnego, grozi mu nawet kara śmierci.

Zaginięcie prawnika Steve'a Cozziego

Prawnik Steve Cozzi zniknął ze swojego biura w mieście Largo na Florydzie 21 marca. Jak podaje "Tampa Bay Times", prawdopodobnie poszedł do toalety, zostawiając w biurze klucze oraz telefon. Osoba, która zauważyła nieobecność Cozziego, poszła do toalety, by sprawdzić, czy prawnik nadal tam jest. Nie zastała go tam, za to na sedesie, ścianach i podłodze zauważyła ślady krwi, więc wezwała policję - informuje dziennik.

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili nagrania z monitoringu. Zobaczyli na nich, że pięć minut przed tym, jak Cozzi przyszedł do pracy, w budynku pojawił się mężczyzna w rękawicach, z plecakiem na ramionach i dużym pudłem w rękach. Dalsza analiza nagrań wykazała, że około dwóch godzin później ten sam mężczyzna, tyle że w innych ubraniach, pakował do bagażnika zaparkowanego w pobliżu biurowca samochodu pudło, w którym znajdowało się coś, co wyglądało na torbę albo koc - pisze "Tampa Bay Times".

Chirurg pozywa klinikę

Jak ustalili śledczy, auto widoczne na nagraniu podjechało pod dom 44-letniego Tomasza Kosowskiego, chirurga plastycznego i byłego pracownika kliniki, którą reprezentował Cozzi. "Guardian" wyjaśnia, że cztery lata temu Kosowski pozwał swojego byłego pracodawcę, klinikę Laufer Institute, w której zatrudniony był do 2018 roku. Chirurg oskarżył kobietę zajmującą się ubezpieczeniami o okłamywanie pacjentów i niezgłaszanie ich roszczeń, w wyniku czego on sam miał stracić dziesiątki tysięcy dolarów i dobrą reputację.

We wciąż trwającym procesie klinikę reprezentował właśnie Steve Cozzi. Godzinę przed powrotem do domu Kosowski zgłosił się na zaplanowane na ten dzień przesłuchanie telefoniczne związane z tym procesem. Jednocześnie na nagraniu z kamery drogowej wykonanym mniej więcej w tym samym czasie policjanci widzieli, że w otwartym bagażniku samochodu typu pickup Kosowskiego leżało coś przypominającego ludzkie zwłoki zakryte torbą lub kocem.  

ZOBACZ TEŻ: Miał wrzucić do drinka trutkę na szczury. Agent nieruchomości oskarżony o zabójstwo studentki

Paralizatory i maski w aucie Kosowskiego

Podczas przeszukania biurowca w Largo policjanci ustalili, że w toalecie, z której korzystał Cozzi, znajdowało się więcej krwi, jednak ktoś wyczyścił to miejsce. Z informacji przekazanych przez "Tampa Bay Times" wynika również, że funkcjonariusze znaleźli odciski palców Kosowskiego w pomieszczeniu, do którego nieuprawnione osoby nie mają dostępu.

Dwa dni po zniknięciu Cozziego policja przeszukała również znajdujący się w Tarpon Springs dom Kosowskiego. Jak podaje lokalny dziennik, w garażu znaleziono samochód, który uwieczniono na kilku nagraniach związanych ze sprawą. W wielu miejscach w pojeździe, a także w jego pobliżu, zabezpieczono ślady krwi. Podczas sobotniego zatrzymania Kosowskiego przy mężczyźnie znaleziono także torbę zawierającą m.in. paralizator, maski, taśmę klejącą, kastety, strzykawki oraz środek paraliżujący.

ZOBACZ TEŻ: Brutalnie zamordował żonę, utopił w wannie jej 6-letnią córkę. Przed egzekucją prosił o wybaczenie

Autor:kgo//mm

Źródło: Tampa Bay Times, Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@WFLAJB

Pozostałe wiadomości