Aktor znany z filmu "Tańczący z wilkami" podejrzany o wykorzystywanie seksualne nieletnich

Źródło:
BBC
Las Vegas
Las Vegas
Google Maps
Las Vegas

Nathan Chasing Horse, były aktor znany z filmu "Tańczący z wilkami", jest podejrzany m.in. o molestowanie seksualne nieletnich - podaje BBC. Mężczyzna został aresztowany w Las Vegas. Funkcjonariusze podejrzewają również, że był on przywódcą sekty i miał wykorzystywać swoją pozycję do popełniania nadużyć wobec dziewcząt z rdzennych społeczności.

Policja w Las Vegas we wtorek 31 stycznia zatrzymała byłego aktora Nathana Chasing Horse'a pod zarzutem m.in. molestowania seksualnego dzieci. Jak informuje BBC, według funkcjonariuszy jego ofiarą miało paść co najmniej sześć dziewcząt i młodych kobiet na początku XXI wieku. Podejrzewany jest też o przewodzenie sekcie "The Circle".

ZOBACZ TEŻ: Samozwańczy prorok ma 20 żon, poślubił nawet własne córki. Nowe fakty w sprawie Samuela Batemana

Były aktor Nathan Chasing Horse aresztowany

Według relacji agencji AP, we wtorek po południu policyjny oddział SWAT przybył do domu podejrzanego na północy Las Vegas, w którym miał on mieszkać ze swoimi pięcioma żonami. Jak podaje BBC, Chasing Horse zdobył reputację "uzdrowiciela" wśród rdzennych mieszkańców USA i Kanady - przeprowadzał ceremonie uzdrawiania i spotkania. Funkcjonariusze podejrzewają, że mógł wykorzystywać swoją pozycję do popełnienia nadużyć w kilku stanach, w tym Montanie, Południowej Dakocie i Newadzie, gdzie mieszkał przez około dziesięć lat. Niektóre z domniemanych ofiar miały być poniżej 13. roku życia. Funkcjonariuszom udało się zidentyfikować sześć ofiar aktora.

Oprócz tego policja podejrzewa, że jedna z jego żon miała zostać mu "podarowana" przez wyznawców sekty, gdy miała 15 lat, a inna została jego żoną, gdy skończyła 16 lat. BBC wymienia też podejrzenia aranżowania stosunków seksualnych z kobietami dla innych mężczyzn, którzy mu za to płacili.

Nathan Chasing Horse znany jest z roli w nagrodzonym Oscarem filmie Kevina Costnera pt. "Tańczący z wilkami" z 1990 roku, gdzie zagrał członka plemienia Siuksów.

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock