Prezydent Ukrainy: złożyliśmy pozew przeciwko Rosji do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości

Źródło:
PAP
Zełenski: Miniona noc była trudna. Bombardowano domy mieszkalne (27.02.22)
Zełenski: Miniona noc była trudna. Bombardowano domy mieszkalne (27.02.22)Wołodymyr Zełenski/Facebook
wideo 2/21
Zełenski: Miniona noc była trudna. Bombardowano domy mieszkalne (27.02.22)Wołodymyr Zełenski/Facebook

Ukraina skierowała pozew przeciwko Rosji do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości - poinformował w niedzielę prezydent Wołodymyr Zełenski. Dodał, że Ukraina "żąda pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności".

"Ukraina oficjalnie skierowała pozew przeciwko Rosji do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości ONZ w Hadze. Żądamy pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za zmanipulowanie pojęcia ludobójstwa w celu usprawiedliwienia agresji" - napisał Zełenski na Twitterze.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo >>>

"Zwracamy się do trybunału o pilne nakazanie Rosji zakończenia działań wojskowych i spodziewamy się, że przesłuchania rozpoczną się już w następnym tygodniu" - dodał.

Wcześniej w niedzielę Zełenski oświadczył, że Rosja dopuszcza się na Ukrainie działań o znamionach ludobójstwa i należy jej odebrać prawo głosu w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Agencja Ukrinform poinformowała, że Ukraina zwróciła się do członków Rady Bezpieczeństwa ONZ o zwołanie nadzwyczajnej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Rosja zawetowała w piątek projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, potępiającej jej agresję na Ukrainę.

Wojska rosyjskie w Charkowie (wideo z 27.02.2022)
Wojska rosyjskie w Charkowie (wideo z 27.02.2022)NEXTA TV

Atak Rosji na Ukrainę

Niedziela to czwarty dzień ataków Rosji na Ukrainę. Wojska rosyjskie weszły do Donbasu, próbują zająć Kijów, prowadzą ofensywę na wielu kierunkach, również z Białorusi. W miasta trafiają rakiety i ogień artyleryjski, również samoloty Federacji Rosyjskiej prowadzą naloty na cele w całym kraju, między innymi lotniska i bazy wojskowe.

ZOBACZ: Ukraina zaatakowana przez Rosję. Tak przebiega agresja

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Autorka/Autor:js/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: