Ukraina zaatakowana. Pentagon: ofensywa Rosji straciła trochę impetu

Źródło:
PAP
Kijów pod ostrzałem. Relacja Wojciecha Bojanowskiego ze zniszczonego domu (wideo z 25.02.2022)
Kijów pod ostrzałem. Relacja Wojciecha Bojanowskiego ze zniszczonego domu (wideo z 25.02.2022)TVN24
wideo 2/20
Kijów pod ostrzałem. Relacja Wojciecha Bojanowskiego ze zniszczonego domuTVN24

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu przekazał, że "Ukraińcy stawiają większy opór, niż spodziewała się Moskwa". Ocenił, że "Rosjanie stracili trochę impetu". Mówił również o tym, jakich sił według amerykańskich szacunków użyła dotąd Rosja.

Ukraina została zaatakowana przez Rosję w czwartek nad ranem. W piątek inwazja jest kontynuowana. W wielu ukraińskich regionach i miastach do ataków na dochodzi zarówno na infrastrukturę wojskową, jak i obiekty cywilne. Rosyjskie siły nacierają na Kijów.

- Oceniamy, że Ukraińcy stawiają większy opór, niż spodziewali się tego Rosjanie. Rosjanie stracili trochę impetu - powiedział w piątek wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiego resortu obrony w czasie briefingu prasowego. Mówił, że świadczy o tym brak zajęcia większych miast oraz ustanowienia całkowitej dominacji w przestrzeni powietrznej nad nimi.

Dodał, że według szacunków USA Rosja użyła dotąd około jednej trzeciej z ponad 150 tysięcy żołnierzy zgromadzonych wokół Ukrainy.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Potencjał militarny Rosji i UkrainyMaciej Zieliński/PAP

Autorka/Autor:akr/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: