Ukraina walczy. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP

Czwartek jest 358. dniem inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę. Pod Ługańskiem znaleziono dziesiątki świeżo wykopanych grobów, w których najpewniej pochowani są najemnicy z Grupy Wagnera - podała rosyjska redakcja BBC. Była małżonka Władimira Putina Ludmiła Oczeretna stara się sprzedać nieruchomości w Hiszpanii z powodu obaw przed unijnymi sankcjami. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Międzynarodowy Instytut Studiów Strategicznych ocenił, że w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy wojny w Ukrainie Rosja straciła prawie 40 procent posiadanej przed inwazją floty czołgów, przy czym w przypadku tych bardziej zaawansowanych ten odsetek sięga 50 procent.

> Szef władz obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko poinformował, że trzy osoby zginęły, a 11 zostało rannych w rosyjskim ostrzale bloku mieszkalnego w Pokrowsku na wschodzie Ukrainy.

Zdjęcie z 15 lutego 2023 roku
Ostrzał bloku mieszkalnego w Pokrowsku na wschodzie UkrainyZdjęcie z 15 lutego 2023 roku Telegram/pavlokyrylenko

> Pod Ługańskiem, na okupowanym przez siły rosyjskie terytorium na wschodzie Ukrainy, znaleziono dziesiątki świeżo wykopanych grobów, w których najpewniej pochowani są najemnicy z rosyjskiej prywatnej firmy wojskowej tzw. Grupy Wagnera - podała rosyjska redakcja BBC.

> Rzeczniczka Sił Obrony na południu Ukrainy Natalia Humeniuk podała, że w niektórych walczących w Ukrainie oddziałach rosyjskiej najemniczej Grupy Wagnera straty dochodzą do prawie 80 procent.

> Była małżonka rosyjskiego prezydenta Władimira Putina Ludmiła Oczeretna stara się pilnie sprzedać dwa apartamenty w kompleksie mieszkalnym Lomas del Rey, położonym w kurorcie Marbella na południu Hiszpanii, z powodu obaw przed unijnymi sankcjami - podał hiszpański dziennik "El Mundo", który zacytowała Ukraińska Prawda.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kg

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości