TVN24 | Świat

Pentagon: w inwazję na Ukrainę zaangażowano niemal całe zgromadzone przez Rosję wojsko

TVN24 | Świat

Autor:
akr/kab
Źródło:
PAP
Blinken: Nie chodzi tylko o to, by przetrwać ten czas. Musimy zrozumieć, jaka jest stawka
Blinken: Nie chodzi tylko o to, by przetrwać ten czas. Musimy zrozumieć, jaka jest stawkaTVN24
wideo 2/35
TVN24Blinken: Nie chodzi tylko o to, by przetrwać ten czas. Musimy zrozumieć, jaka jest stawka

W ataku na Ukrainę uczestniczą niemal wszystkie zgromadzone wcześniej wokół niej rosyjskie siły - powiedział wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu. Potwierdził też, że Rosja rektutuje w szeregi swojej armii syryjskich bojowników.

Wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu przekazał w poniedziałek, że mimo zaangażowania przez Rosję niemal wszystkich z ponad 150 tysięcy wojsk zgromadzonych przed atakiem przy granicach Ukrainy nie ma sygnałów wskazujących na wysyłanie dodatkowych sił z reszty kraju. Dodał, że Rosja wystrzeliła ponad 625 rakiet w stronę Ukrainy.

Pentagon o postępach Rosjan i ryzyku ataku na Odessę

Oficjel mówił też, że doniesienia "Wall Street Journal" o tym, że Rosja stara się zachęcić do udziału w wojnie syryjskich bojowników, są prawdziwe. - Uważamy to za godne uwagi, że on (Władimir Putin - przyp. red.) uważa, że potrzebuje zagranicznych bojowników, by uzupełnić bardzo znaczące zaangażowanie swoich sił na Ukrainie - powiedział.

Według amerykańskiego resortu obrony, rosyjskie wojska osiągają pewne postępy na południu Ukrainy, ale na północy i północnym wschodzie idzie im znacznie trudniej ze względu na twardy opór Ukraińców i problemy wewnętrzne. Zdaniem przedstawiciela Pentagonu nadal nie ma wskazań o bezpośrednim zagrożeniu atakiem na Odessę.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości