Władze obwodu zaporoskiego: Rosjanie żądają łapówek od cywilów chcących wyjechać z Melitopola

Autor:
js/adso
Źródło:
PAP
Uchodźcy z Mariupola i Melitopola przybywają do Zaporoża
Uchodźcy z Mariupola i Melitopola przybywają do ZaporożaReuters Archiwum
wideo 2/21
Reuters ArchiwumUchodźcy z Mariupola i Melitopola przybywają do Zaporoża

Rosjanie żądają łapówek od cywilów, którzy chcą opuścić okupowany przez nich Melitopol na południowym wschodzie Ukrainy - poinformowały w poniedziałek wieczorem władze obwodu zaporoskiego. Opuścić miasta nie mogą też od kilku dni mieszkańcy Enerhodaru.

Rosjanie próbują zarobić pieniądze, wywierając zbrojny nacisk na cywilów w Melitopolu - alarmują władze. Według nich od mieszkańców, którzy chcą opuścić miasto, rosyjscy wojskowi żądają na punktach kontrolnych od 3 do 5 tysięcy hrywien (ok. 440-730 złotych).

"Ci, którzy nie mają takich pieniędzy, muszą pozostać zakładnikami rosyjskich terrorystów w warunkach bezrobocia, deficytu i terroru" - przekazano.

Problemy z wyjechaniem z Enerhodaru

Władze zaznaczyły, że opuścić miasta nie mogą też od kilku dni mieszkańcy Enerhodaru. Przez punkt kontrolny w stronę Zaporoża nie są przepuszczane żadne samochody, utworzył się korek liczący 400 pojazdów.

Rosjanie nie przepuszczają też samochodów jadących ze strony Zaporoża, w tym z pomocą humanitarną. Władze podały, powołując się na informacje w mediach społecznościowych, że przejechać można tylko po zapłaceniu łapówki w wysokości od 20 do 40 tysięcy hrywien (ok. 2,9 - 5,8 tysięcy złotych).

Relacja na żywo: Atak Rosji na Ukrainę. 90. dzień inwazji

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości