"Od wybuchów zatrzęsło się całe miasto". Doniesienia o eksplozjach w Mariupolu

Autor:
now
Źródło:
PAP, Telegram

W okupowanym i zniszczonym przez rosyjskie wojska Mariupolu, mieście na południowym wschodzie Ukrainy, doszło w czwartek do serii eksplozji w miejscach rozmieszczenia żołnierzy i uzbrojenia agresora - powiadomił lojalny wobec Kijowa doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko.

"Od wybuchów zatrzęsło się całe miasto. Eksplozje odnotowano w (kompleksie handlowym) Port-City, czyli miejscu dyslokacji okupacyjnych (wojsk) i (przedstawicieli) partii Jedna Rosja, a także na polach w 23. dzielnicy, gdzie najeźdźcy lubili ukrywać systemy obrony przeciwlotniczej" - oznajmił lojalny wobec Kijowa doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko na Telegramie. Do wpisu dołączył dwa krótkie nagrania pokazujące dym unoszący się nad miastem.

AGRESJA ROSJI NA UKRAINĘ. RELACJA >>>

Eksplozje w Mariupolu. "Jaki przepiękny wieczór"

W kolejnym wpisie, zamieszczonym kilka godzin później, Andriuszczenko poinformował o pięciu głośnych eksplozjach na terenie kombinatu metalurgicznego im. Iljicza, od maja 2022 roku służącego najeźdźcom jako koszary i skład amunicji.

"Po prostu święto. (...) Jaki przepiękny wieczór" - napisał doradca mera Mariupola.

Liczba ofiar rosyjskiej agresji w Mariupolu

Przed napaścią Rosji na Ukrainę liczba mieszkańców Mariupola wynosiła około 430 tysięcy. Według ONZ miasto opuściło około 350 tysięcy cywilów. Brak dokładnych danych o ofiarach rosyjskiej agresji w Mariupolu. Ukraińskie władze przypuszczają, że od lutego do maja 2022 roku mogły tam zginąć dziesiątki tysięcy osób.

W zrujnowanym mieście panuje bardzo trudna sytuacja humanitarna. Brakuje między innymi żywności, wody, lekarstw, ciepła, środków higienicznych i łączności.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:now

Źródło: PAP, Telegram

Źródło zdjęcia głównego: t.me/andriyshTime/6389

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości