TVN24 | Świat

"Zwracamy się do Rosjan: wiemy, że to czytacie. Wasz ładunek 200 czeka"

TVN24 | Świat

Autor:
akw/kg
Źródło:
PAP
Piotr Łukasiewicz: Rosjanie w zasadzie postawili wszystko na jedną kartę
Piotr Łukasiewicz: Rosjanie w zasadzie postawili wszystko na jedną kartęTVN24
wideo 2/21
TVN24Piotr Łukasiewicz: Rosjanie w zasadzie postawili wszystko na jedną kartę

Koleje ukraińskie poinformowały, że trzeci miesiąc przechowują w wagonach chłodniach "setki ciał" rosyjskich żołnierzy. "Wasz ładunek 200 (jak Rosjanie określają ciała zabitych żołnierzy) czeka" - przekazały koleje. Według szacunków Ukrainy Rosjanie od początku zbrojnej agresji stracili ponad 25 tysięcy żołnierzy.

Koleje ukraińskie (Ukrzaliznycia) zwróciły na Telegramie uwagę, że "zgodnie z normami prawa humanitarnego już trzeci miesiąc przechowują setki ciał żołnierzy rosyjskich, by przekazać je matkom i żonom".

"Zwracamy się do Rosjan: wiemy, że to czytacie. Wasz ładunek 200 (określenie stosowane w Rosji w stosunku do transportu ciała zabitego żołnierza) czeka" - czytamy w komunikacie.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał dziś, że od początku zbrojnej inwazji na Ukrainę - czyli od 24 lutego - wojsko rosyjskie straciło już około 28,5 tysiąca żołnierzy, w tym około 200 w ciągu ostatniej doby.

Minionej doby siły rosyjskie straciły też jeden samolot, trzy czołgi, 20 pojazdów opancerzonych, dziewięć systemów artylerii, dwa systemy przeciwlotnicze oraz 14 dronów - wyliczono w komunikacie.

Według ukraińskiego sztabu łączne rosyjskie straty od 24 lutego do 19 maja wynoszą: 1254 czołgi, 3063 pojazdy opancerzone, 203 samoloty, 167 helikopterów, 595 systemów artyleryjskich, 199 wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, 93 systemy przeciwlotnicze, 2157 pojazdów i cystern, 13 jednostek pływających i 455 dronów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości