Atak Rosji na Ukrainę. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

Źródło:
PAP
Cztery eksplozje w centrum Kijowa (wideo opublikowane 03.03.2022 r.)
Cztery eksplozje w centrum Kijowa (wideo opublikowane 03.03.2022 r.)TVN24
wideo 2/21
Cztery eksplozje w centrum KijowaTVN24

Trwa atak Rosji na Ukrainę. Ukraińcy odpierają ataki między innymi w Charkowie i w Kijowe. Ukraińskie władze podały, że Rosjanie po ciężkich walkach przejęli kontrolę nad Chersoniem. W tvn24.pl podsumowujemy najważniejsze informacje z ostatnich godzin.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Oto najważniejsze wydarzenia z wtorkowej nocy i środowego poranka:

> Ukraińskie władze podały, że po ciężkich walkach Rosjanie przejęli kontrolę nad Chersoniem. Mer miasta Ihor Kołychajew poinformował, że w budynku miejskiej administracji rozmawiał z przedstawicielami rosyjskich sił, aby poprosić, by "nie strzelano do ludzi" - relacjonuje AFP.

> W centrum Kijowa (nieopodal osiedla Nowopeczerskie Lipki) w nocy ze środy na czwartek miały miejsce cztery potężne eksplozje. W pobliżu znajduje się stacja metra Drużby Narodów, Dziecięcy Szpital nr 7 oraz Szpital Miejski nr 12. Wcześniej w środę Pentagon podał, że wojska rosyjskie idą na Kijów od strony Białorusi (z północnego zachodu) oraz od strony Rosji (kierunek północno-wschodni).

> Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy z Europie (OBWE) poinformowała w środę wieczorem, że członkini jej misji została zabita podczas ostrzału Charkowa. Maryna Fenina, która pracowała dla misji OBWE monitorującej sytuację na Ukrainie, zginęła, "gdy dostarczała zapasy dla swej rodziny w mieście, które stało się strefą wojny" - podaje komunikat Organizacji.

> Od początku inwazji Rosji na Ukrainę z zaatakowanego kraju, w ciągu niespełna tygodnia, uciekło milion osób. To najszybszy exodus uchodźców w tym stuleciu - podało w nocy ze środy na czwartek biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

> Kanada i Japonia nakładają kolejne sankcje na Rosję. Japońskimi restrykcjami objęte zostały cztery rosyjskie banki - VEB, Otkrytije, Nowikom i Sowkom. Kanadyjskie sankcje dotyczą 10 osób z dwóch firm rosyjskiego sektora energetycznego, Gazpromu i Rosnieftu.

Atak Rosji na Ukrainę. TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Autorka/Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: