TVN24 | Świat

Polscy policjanci i strażacy pomagają Turcji w walce z żywiołem. Z lądu i z powietrza

TVN24 | Świat

Autor:
mjz//rzw
Źródło:
TVN24
Polscy strażacy i policjanci pomagali w Turcji w walce z pożarami
Polscy strażacy i policjanci pomagali w Turcji w walce z pożaramiPaństwowa Straż Pożarna/Policja
wideo 2/2
Państwowa Straż Pożarna/PolicjaPolscy strażacy i policjanci pomagają w Turcji w walce z pożarami

Polskie służby pomagają gasić pożary w Turcji. W akcję włączyli się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i policjanci. W poniedziałek polskie służby działały w miastach Yatagan i Gokbel w trudnym, górzystym terenie. Potwierdzają to udostępnione nagrania.

Od kilkunastu dni tureccy strażacy, wraz ze wsparciem z innych krajów, walczą z pożarami lasów na południowym wybrzeżu Turcji. Przyczyny pożarów nie są dokładnie znane. Wśród osób pomagających w walce z żywiołem są także Polacy - przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Polacy na pomoc w walce z pożarami w Turcji

Jak poinformowała Komenda Głowna Policji, w niedzielę policyjni lotnicy i strażacy wzięli udział w pierwszej akcji gaśniczej w prowincji Muglas. W poniedziałek na zmianę gasili pożary w trudno dostępnym, górzystym terenie. Podobnie ma być we wtorek.

PSP w mediach społecznościowych poinformowała, że w poniedziałek polskie służby działały w miastach Yatagan i Gokbel na trudnym, górzystym terenie. "Na pokładzie turecki oficer łącznikowy koordynuje zadania w powietrzu, wyznacza miejsce docelowe lotu. Dziś wykonano też loty patrolowe wyszukując aktywne pożary" - napisano na Twitterze.

Autor:mjz//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Państwowa Straż Pożarna/Policja