Tiry pod murami Kremla? Kolejny dzień bez Putina, znów fala spekulacji

[object Object]
W Moskwie nie ustają spekulacje na temat Putinatvn24
wideo 2/7

Nie ustają spekulacje na temat tego, co dzieje się za murami Kremla. Na Twitterze pojawiło się nocne zdjęcie przedstawiające tiry stojące przed rezydencją prezydenta Rosji. Nie wiadomo, kiedy je wykonano. Dolewa ono jednak oliwy do ognia w teoriach spiskowych, które krążą po mediach społecznościowych.

Prezydent Rosji od tygodnia nie pojawia się publicznie. Po tym, jak odwołał wizytę w Kazachstanie i swój udział w kolegium FSB, pojawiły się spekulacje, że może być chory. Są też bardziej radykalne teorie spiskowe, nawet takie, które mówią o śmierci lub odsunięciu Putina od władzy.

W nocy na Twitterze pojawiło się zdjęcie przedstawiające cztery tiry pod murami Kremla. Nie wiadomo czy zostało ono wykonane ostatniej nocy. Podsyciło jednak spekulacje, co się dzieje z rosyjskim prezydentem.

@20committee Kremlin moving something on huge trucks at night #putindead pic.twitter.com/O0855Eesw4— Capt_M (@Capt_Mhack) March 12, 2015

W czwartek w mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że w Moskwie gęsto od helikopterów. Miały lądować m.in. w okolicach siedziby Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) na Łubiance i centrum antykryzysowego. Niektórzy sugerują, że na Kremlu trwa walka klanów o władzę.

Z kolei korespondent "Faktów TVN" w Rosji Andrzej Zaucha zasugerował we "Wstajesz i wiesz" TVN24, że rosyjski prezydent może mieć po prostu grypę, która panuje teraz w Rosji. Podkreślił jednocześnie, że w Rosji trwa ogromny chaos informacyjny o stanie zdrowia Putina.

Kreml ucina spekulacje

Rosyjskie agencje informacyjne milczą od wczoraj na temat zdrowia prezydenta po komunikacie rzecznika Kremla. Dmitrij Pieskow zapewniał wczoraj, że Władimir Putin jest "absolutnie zdrowy", a jego "uścisk dłoni łamie ręce”".

Jednocześnie rzecznik Kremla potwierdził doniesienia agencji Reutera ze środy, że Putin odwołał wizytę w Kazachstanie. - W rzeczy samej liderzy trzech państw zdecydowali o przełożeniu spotkania w Astanie o kilka dni - powiedział rzecznik Kremla, mając na myśli prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa i Białorusi Alaksandra Łukaszenkę.

Pieskow ujawnił, że Putin nie pojawi się też na kolegium FSB na Łubiance. - Cóż, zazwyczaj się pojawia, ale w tym roku nie zamierza - powiedział krótko rzecznik w rozmowie z "Radio Moskwy".

Plotki o stanie zdrowia

W końcu października 2014 roku Kreml dementował już pogłoski na temat problemów ze zdrowiem Putina. Uczynił to po tym, jak w amerykańskim dzienniku "New York Post" pojawiły się informacje, jakoby prezydent Rosji cierpiał na raka. - Ich niedoczekanie. Bodajby pypcia na języku dostali. Wszystko jest w porządku - oznajmił wtedy Pieskow.

Według "New York Post" Putin cierpi na raka trzustki, jedną z najbardziej śmiercionośnych form nowotworu, lub raka rdzenia kręgowego i że był leczony przez niemieckiego lekarza, którego poznał przed kilkudziesięciu laty, gdy był agentem KGB w NRD. Rosyjskiemu przywódcy pozostały rzekomo trzy lata życia.

Putin - rządzący Rosją od ponad 15 lat jako prezydent, premier i znów prezydent - lubi demonstrować w mediach swoją tężyznę fizyczną. W ostatnich latach widziano go m.in. jeżdżącego konno, nurkującego w Morzu Czarnym, zjeżdżającego na nartach na Kaukazie i latającego na motolotni z żurawiami.

Autor: kło//gak / Źródło: tvn24.pl, Twitter, PAP, Echo Moskwy

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości