"Brutalność, która nie zna granic". Uśmiech na tle martwej żyrafy

[object Object]
Żyrafa czarna upolowana przez Amerykankę Tess Thompson Talley@africlandpost/ Twitter, Tess Talley/ Facebook
wideo 2/6

Amerykańska łowczyni Tess Thompson Talley wywołała burzę w internecie, publikując zdjęcie z safari. Pozuje na nim na tle zastrzelonej żyrafy czarnej i promieniście się uśmiecha.

Amerykanka ze stanu Kentucky Tess Thompson Talley opublikowała w internecie zdjęcia z ubiegłorocznego safari w Afryce, podczas którego upolowała żyrafę czarną.

"Moje modlitwy zostały wysłuchane"

"Moje modlitwy o polowaniu, które zdarzyć może się raz w życiu, zostały dziś wysłuchane! Zauważyłam tę rzadką czarną żyrafę i śledziłam ją przez jakiś czas. Wiedziałam, że to jest ta jedyna. Miała ponad 18 lat i 4000 funtów (1800 kg - przyp. red.), z których mogłam pozyskać 2000 funtów (900 kg - przyp. red.) mięsa" - napisała w poście na Facebooku Talley. Potem go usunęła.

"Dlaczego?"

Łowczyni szybko spotkała się z falą krytyki w mediach społecznościowych. Post zebrał prawie 40 tys. udostępnień i ponad sześć tysięcy komentarzy.

Użytkownicy Twittera zastanawiali się m.in. nad tym, "dlaczego ktoś zrobił coś takiego z tak pięknym zwierzęciem". Inni pisali o "brutalności, która nie zna granic".

"Biała amerykańska dzikuska przybywa do Afryki i zabija bardzo rzadką żyrafę czarną" - napisano na profilu @AfricaDigest na Twitterze.

"Zabijanie zwierząt dla zabawy jest oznaką poważnej choroby psychicznej" - ten komentarz został polubiony ponad tysiąc razy.

"Nikt tego nie doceni"

Wśród internautów znaleźli się też tacy, którzy wspierali kobietę.

"#TessThompsonTalley gratuluję udanego polowania. Czas, wysiłek i przygotowanie do takiego polowania nigdy nie zostaną wystarczająco docenione przez nikogo oprócz ciebie. Osoby, które cię atakują, powinny się wstydzić" - wyraził swoją opinię kolejny użytkownik Twittera.

Odpowiedź

W mailu do dziennikarzy Fox News Tess Thompson Talley próbowała usprawiedliwić swoje zachowanie.

Napisała, że "liczebność tego podgatunku żyraf wzrasta częściowo dzięki połowom myśliwych i ich wysiłkom na rzecz ochrony przyrody, które są opłacane w dużej mierze z polowań na zwierzynę łowną. Sama rasa nie jest rzadka, jedynie ta żyrafa była bardzo stara" - zaznaczała Talley.

Autor: aha//ŁUD / Źródło: Fox News, Facebook, Twitter, Yahoo Lifestyle

Źródło zdjęcia głównego: Twitter | @africlandpost