Próbowała utopić trzylatkę w basenie. Policja: kobieta kierowała się uprzedzeniami

Źródło:
Reuters
Policja w Stanach Zjednoczonych
Policja w Stanach Zjednoczonych
Reuters Archive
Policja w Stanach ZjednoczonychReuters Archive

Mieszkanka Teksasu została oskarżona o usiłowanie zabójstwa po tym, jak w maju tego roku starała się utopić na basenie trzyletnią dziewczynkę palestyńsko-amerykańskiego pochodzenia. W poniedziałek policja stwierdziła, że przyczyną zdarzenia były uprzedzenia rasowe. 

Do zdarzenia doszło w maju, ale media zainteresowały się sprawą po tym, jak Rada ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich zaoferowała wsparcie ofiarom i wydała oświadczenie prasowe.

"Departament Policji w Euless uważa, że przestępstwo zostało popełnione z powodu uprzedzeń i jest to część sprawy, która została wniesiona do biura prokuratora okręgowego hrabstwa Tarrant" - podała policja w poniedziałkowym oświadczeniu. Prokuratura Okręgowa poinformowała, że analizuje sprawę.

Według raportu policji do zdarzenia doszło na basenie w kompleksie apartamentowców na przedmieściach Dallas, kiedy podejrzana pokłóciła się z matką trzyletniej dziewczynki i sześcioletniego chłopca.

Kobieta, którą zidentyfikowano jako 42-letnia Elizabeth Wolf, próbowała utopić trzylatkę, jak również złapać chłopca. Jak poinformowała policja, matce udało się wyciągnąć córkę z wody. Lekarze przybyli na miejsce zdarzenia, a dzieci zostały przebadane. Jak dodano, podejrzana została aresztowana i oskarżona o usiłowanie zabójstwa.

42-letnia Elizabeth Wolf Euless Police Department

Rośnie liczba ataków z nienawiści

Obrońcy praw człowieka zgłaszają wzrost przypadków islamofobii, uprzedzeń antypalestyńskich i antysemityzmu w USA od czasu wybuchu konfliktu w Strefie Gazy.

Prezydent Joe Biden powiedział w poniedziałek, że jest "głęboko zaniepokojony" doniesieniami o tym incydencie.

Agencja Reutera przypomniała, że do podobnych sytuacji dochodziło już wcześniej. Były to między innymi ataki z użyciem noży na sześcioletniego chłopca w Illinois i atak na Amerykanina palestyńskiego pochodzenia w Teksasie.

W listopadzie 2023 roku w Vermont postrzelono trzech studentów pochodzenia palestyńskiego – ten atak również został uznany za przestępstwo motywowane nienawiścią.

Autorka/Autor:asty

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Euless Police Department