Wiceszef jednostki ministerstwa obrony Tajwanu znaleziony martwy w hotelu

Źródło:
Reuters, PAP

Wiceszef jednostki badawczo-rozwojowej tajwańskiego ministerstwa obrony Oujang Li-sing został znaleziony martwy w sobotę rano w pokoju hotelowym - podała agencja Reutera, cytując doniesienia tajwańskiej agencji prasowej CNA.

Oujang Li-sing, wiceszef należącego do wojska Narodowego Instytutu Nauki i Technologii Czung-Szan, został znaleziony martwy w pokoju hotelowym w południowym Tajwanie - przekazała agencja,

Policja nie znalazła w pokoju ani na nagraniach z kamer monitoringu oznak walki, włamania, wtargnięcia osób trzecich ani żadnych innych niepokojących śladów – podała CNA, powołując się na przedstawiciela policji.

Lokalne centrum medyczne określiło przyczynę zgonu urzędnika jako zawał serca spowodowany chorobą. Krewni zmarłego powiedzieli policji, że cierpiał on wcześniej na chorobę serca i przebył zabieg wszczepienia stentu – przekazała tajwańska agencja prasowa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czym jest Tajwan i dlaczego jest taki ważny? Wyjaśniamy >>>

Oujang był w podróży służbowej do południowego regionu Pingtung - oświadczyła CNA, przekazując, że mężczyzna objął stanowisko na początku tego roku, aby nadzorować różne projekty produkcji rakiet.

Wojskowy organ pracuje nad ponad podwojeniem rocznej zdolności produkcyjnej rakiet do blisko 500 w tym roku. Agencja Reutera zwróciła uwagę, że wyspa zwiększa swoją siłę bojową wobec tego, co jest postrzegane jako rosnące zagrożenie militarne Chin.

Wiadomość o śmierci Oujanga zbiegła się w czasie z nasileniem napięć w relacjach Tajwanu z Chinami w związku z niedawną wizytą na wyspie spikerki Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi. W odwecie za tę wizytę Chiny, które uznają Tajwan za część swojego terytorium, od czwartku prowadzą bezprecedensowe manewry wojskowe na obszarach wód i przestrzeni powietrznej otaczających wyspę.

Autorka/Autor:pp//now

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock