TVN24 | Świat

Ciało kobiety znalezione w lesie. Szwedzka policja: to zaginiona Polka Beata R.

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kg
Źródło:
PAP
Polka zaginęła w dzielnicy Oxie w Malmoe
Google EarthPolka zaginęła w dzielnicy Oxie w Malmoe

Ciało znalezione w lesie w Boekebergu, 20 kilometrów od Malmoe w Szwecji, to zaginiona pod koniec września Polka, 32-letnia Beata R. - podała w środę szwedzka policja. Wcześniej o śmierci kobiety informowały lokalne media. Jej mąż przebywa obecnie w areszcie pod zarzutem uprowadzenia, ale prokuratura nie wyklucza rozszerzenia oskarżenia.

- Ciało zostało zidentyfikowane we wtorek, a o wyniku badań poinformowaliśmy rodzinę w Polsce - podał na konferencji prasowej prowadzący śledztwo Jonas Karlberg. Na zwłoki kobiety policja natrafiła w sobotę w zalesionym terenie w miejscowości Boekeberg. Według gazety "Sydsvenskan" informację o miejscu, w którym znajdowało się ciało, miał wyjawić 50-letni mąż Beaty R. Przebywa on obecnie w areszcie pod zarzutem uprowadzenia kobiety. Karlberg powiedział, że mężczyzna nie przyznaje się do winy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Prokurator Kristina Amilion podkreśliła, że "obecnie trwa ustalanie przyczyny zgonu kobiety, a dochodzenie jest kontynuowane". - Analizujemy rozmowy telefoniczne, a także przesłuchujemy kolejne osoby. Niewykluczone, że oskarżenie wobec męża zostanie rozszerzone - dodała.

Szwecja. Zaginięcie i poszukiwania Beaty R.

Beata R. zaginęła 24 września. Według mediów para była w trakcie rozwodu, a kobieta starała się o wyłączną opiekę nad dziećmi oraz objęcie męża sądowym zakazem kontaktów z powodu gróźb i przemocy, jakich miała od niego doświadczyć. Wniosek o ochronę prawną został jednak odrzucony.

Policja pod koniec września prowadziła poszukiwania Beaty R. na dużą skalę w dzielnicy Oxie w Malmoe, ale nie przyniosły one rezultatu. W innym miejscu, przy stacji benzynowej w Ystad, dzieci odnalazły torebkę z telefonem i kartą płatniczą, które należały do Polki. Miejsce to znajduje się nieopodal terminalu, skąd odpływają promy do Polski.

Śledczy przekazali, że mają teorię wyjaśniającą, dlaczego torebka odnaleziona została w tak dużej odległości od ciała kobiety, ale ze względu na dobro sprawy odmówili ujawnienia szczegółów.

Autor:ft/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock