TVN24 | Świat

Franciszek i Benedykt XVI zaszczepieni przeciwko COVID-19

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kg
Źródło:
PAP

Papież Franciszek oraz jego emerytowany poprzednik Benedykt XVI otrzymali szczepionkę przeciw COVID-19 – potwierdził w czwartek dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni.

Informację o zaszczepieniu 84-letniego Franciszka podały już w środę media, wśród nich wydawany w jego ojczystej Argentynie dziennik "La Nacion". Dzień później Watykan potwierdził informację, dodając, że szczepionkę otrzymał także 93-letni Benedykt XVI. Nie podano, jakiego użyto preparatu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Szczepienia w Watykanie

Kampania szczepień w Watykanie rozpoczęła się w środę, a punkt medyczny urządzony został w atrium sali dużych audiencji, czyli w Auli Pawła VI. Szczepionka przysługuje wszystkim osobom korzystającym z watykańskiej służby zdrowia. To mieszkający tam hierarchowie, pracownicy, żołnierze Gwardii Szwajcarskiej.

W Watykanie w minionych miesiącach wykryto przypadki zakażeń koronawirusem wśród pracowników, rezydentów Domu Świętej Marty, gdzie mieszka też papież Franciszek, oraz wśród żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej.

"Wszyscy powinni się zaszczepić"

- Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, bo stawką jest zdrowie, życie, także życie innych - mówił w wywiadzie dla włoskiej stacji telewizyjnej Canale 5 Franciszek.

Papież przyznał również, że "nie wie, dlaczego ktoś mówi, że szczepionka jest niebezpieczna" - Jeśli lekarze przedstawiają ją jako coś dobrego, co nie stanowi specjalnego zagrożenia, czemu jej nie przyjąć? - pytał. Ocenił też: - Jest samobójczy negacjonizm, którego nie potrafię wyjaśnić. Bo dzisiaj trzeba przyjąć szczepionkę.

Autor:ft/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: