TVN24 | Świat

"Mój lekarz błagał mnie, żebym poszła do szpitala". Salma Hayek musiała trafić pod tlen

TVN24 | Świat

Autor:
akr//now
Źródło:
CNN, tvn24.pl

Mój lekarz błagał mnie, żebym poszła do szpitala, ponieważ było tak źle – tak aktorka Salma Hayek wspomina swoją walkę z COVID-19. Zakażenie koronawirusem przebiegło u niej tak poważnie, że musiała mieć podawany tlen. Wygrała walkę z chorobą, ale - jak przyznała - nadal nie ma tej energii, co kiedyś.

Meksykańska aktorka Salma Hayek w wywiadzie dla "Variety" opowiedziała o swojej walce z COVID-19. Przekazała, że zakaziła się koronawirusem na początku pandemii, a COVID-19 miał u niej tak poważny przebieg, że powinna trafić do szpitala.

"Mój lekarz błagał mnie, żebym poszła do szpitala, ponieważ było tak źle" – powiedziała 54-letnia Hayek. "Powiedziałam: nie, dziękuję. Wolałabym umrzeć w domu" – dodała.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Salma HayekShutterstock

Lekarze apelują, by osoby podejrzewające u siebie zakażenie koronawiurem lub ze stwierdzoną infekcją nie zwlekały z wizytą u lekarza i - jeśli lekarz uzna to za konieczne - także w szpitalu. Argumentują, że odpowiednio wczesne zgłoszenie się do specjalisty w wielu przypadkach może zwiększyć szanse na przeżycie. Zwracają uwagę, że COVID-19 może mieć gwałtowny przebieg, a pobyt w szpitalu w takich sytuacjach jest niezbędny.

CZYTAJ TAKŻE: Sutkowski: pacjenci zgłaszają się w drugim tygodniu zakażenia, trafiają do szpitala i już ich nie uratujemy >>>

Hayek: nadal nie ma tej energii, co kiedyś

Aktorka powiedziała w wywiadzie, że spędziła siedem tygodni w samoizolacji we własnym domu. Miała trudności z oddychaniem, podawano jej nawet tlen.

Hayek wyszła z choroby, a w kwietniu wróciła do pracy na planie filmu "House of Gucci" w reżyserii Ridleya Scotta. Przyznała jednak, że nadal nie ma tej energii, co kiedyś. Jak zauważa CNN, Hayek jest w gronie celebrytów, którzy publicznie podzielili się swoimi doświadczeniami z walki z COVID-19.

Aktorka i aktywistka społeczna

Salma Hayek ma 54 lata. Hollywoodzka gwiazda, aktorka, producentka i reżyserka urodziła się we wrześniu 1966 roku w Meksyku. Zadebiutowała w serialu "Un Nuevo Amanecer". Przełom w jej karierze nastąpił w 1995 roku, kiedy zagrała Carolinę u boku Antonia Banderasa w filmie "Desperado". Znana jest również z takich produkcji, jak "Frida", "Savages: Ponad bezprawiem", "Po zachodzie słońca" czy "Nie ma kto pisać do pułkownika".

Hayek jest też aktywistką społeczną. Zabiera głos publicznie przeciwko przemocy wobec kobiet. Walczy też o to, aby były one równo traktowane w branży filmowej. 

Autor:akr//now

Źródło: CNN, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: