Rosyjski żołnierz ujawnia, jak przygotowywano konwój. "Jakieś 300 fur, wszystko wojenne kamazy"

Rosja wysyła do Ukrainy konwój z pomocą
Rosja wysyła do Ukrainy konwój z pomocą
tvn24
tvn24Rosyjski konwój wyrusza na Ukrainę

Rosyjski żołnierz zamieścił na swoim profilu w rosyjskim portalu społecznościowym zdjęcia co najmniej kilkudziesięciu kamazów w białych barwach. Pisze też, że w ostatnich dniach z jednostce przemalowywano pojazdy na biało i ładowano na nie "produkty". Po nagłośnieniu sprawy jego profil został skasowany.

Zdjęcia Semena Borysowa, który służy w 1117. pułku obrony przeciwlotniczej 2. Gwardyjskiej Tamańskiej Dywizji Zmotoryzowanej trafiły na rosyjski portal społecznościowy VKontakte.

Dywizja, do której należy Borysow, to najbardziej elitarna jednostka pancerna RosjiVKontakte

Borysow pisze: "Dzisiaj ładowaliśmy pomoc humanitarną na kamazy na Ukrainę (pisownia oryginalna - red.). Wodę, leki, konserwy, produkty dla dzieci, generatory prądu i inne rzeczy (kuchnie polowe itd.). Jakieś 300 fur, wszystko wojenne kamazy, w parę dni zostały przemalowane na biało".

Przed Putinem

Wpis o przemalowywaniu kamazów pojawił się w poniedziałek wcześnie rano. To oznacza, że szeroko zakrojone - sądząc po liczbie ciężarówek na zdjęciach - przygotowania do konwoju ruszyły na długo zanim powiedział o tym Putin (co stało się po południu).

Nie wiadomo, dlaczego ciężarówki pomalowano akurat na biało. Pomoc humanitarną, jaką wysyła dokądkolwiek Rosja, przewozi się z reguły ciężarówkami i samolotami w barwach i z oznaczeniami Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, resortu odpowiedzialnego za takie operacje.

300 wojskowych kamazów przemalowano na białoVKontakte

Autor: gak, nsz//rzw / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: VKontakte

Pozostałe wiadomości