Putin uhonorował medalem zabójcę, skazanego na 25 lat więzienia, który zginął w Ukrainie

Autor:
tas/kg
Źródło:
PAP, theins.ru

Prezydent Władimir Putin przyznał pośmiertnie medal "Za Odwagę" Iwanowi Nieparatowowi, który został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo pięciu osób i zginął na wojnie w Ukrainie - napisał niezależny rosyjski portal Insider.

Insider opublikował dokument głoszący, że Iwan Nieparatow otrzymał odznaczenie zgodnie z prezydenckim dekretem, a także fotografię medalu z nazwiskiem zmarłego. Z opublikowanych zdjęć wynika, że Putin podpisał 16 sierpnia decyzję o odznaczeniu Nieparatowa "za męstwo i bohaterstwo okazane w trakcie wykonywania zadań specjalnej operacji wojskowej". Według świadectwa zgonu 34-letni mężczyzna zginął 5 sierpnia w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ 

Jak informuje Insider, Nieparatow został w 2013 roku skazany wraz z ośmioma wspólnikami. Według śledczych zorganizowana grupa przestępcza, którą stworzyli, zamordowała w latach 2009-2010 pięć osób w regionie podmoskiewskim. Niektórzy z zabitych byli dłużnikami Nieparatowa, inni zginęli podczas grabieży. Wyrok 25 lat więzienia, który dostał Nieparatow, uwzględniał też takie przestępstwa jak rozboje i wymuszenia.

Zdjęcie medalu "Za Odwagę" przyznanego Iwanowi Nieparatowowi na stronie portalu Insider theins.ru

Portal Insider napisał, że Nieparatow z 25 lat więzienia "odsiedział 12 lat, po czym udał się zabijać na Ukrainie".

Insider informował wcześniej, że w zakładach karnych w Rosji werbowani są więźniowie do udziału w wojnie na Ukrainie. Rekrutowaniem skazanych zajmuje się - według tych doniesień - firma najemnicza nazywana Grupą Wagnera. Prócz wysokiego żołdu więźniom obiecuje się amnestię w zamian za udział w wojnie. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/kg

Źródło: PAP, theins.ru

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości