Ukraiński sztab: rosyjskie koleje państwowe mają znaleźć 10 tysięcy ochotników na wojnę 

Aktualizacja:
Autor:
asty,
momo,
tas
Źródło:
tvn24.pl
Manewry wojskowe Wostok-2022 na rosyjskim Dalekim Wschodzie
Manewry wojskowe Wostok-2022 na rosyjskim Dalekim WschodzieReuters
wideo 2/21
ReutersManewry wojskowe Wostok-2022 na rosyjskim Dalekim Wschodzie

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już 192 dni. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że firmy państwowe w Rosji otrzymały zalecenia dotyczące naboru ochotników na wojnę przeciwko Ukrainie. Koleje państwowe mają znaleźć 10 tysięcy chętnych wśród swych pracowników. Rosja od pięciu dni aktywnie przerzuca na zaanektowany Krym sprzęt wojskowy i żołnierzy - przekazał krymski aktywista Eskender Barijew. W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia z i wokół Ukrainy.

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 3:40

  Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby stwierdził w wywiadzie dla niezależnej rosyjskiej telewizji "Dożd", że "Stany Zjednoczone nie mają nadziei, że prezydent Rosji Władimir Putin jest gotowy do zakończenia wojny w Ukrainie". Fragment rozmowy cytuje portal Ukraińska Prawda.

  "To nie jest wojna z USA, to nie jest wojna z NATO. Putin zdecydował się rozpocząć wojnę z Ukrainą i Ukraińcami - mówił Kirby - I niestety nic z tego, co obserwujemy dzisiaj, nie pozwala nam mieć nadziei, że jest gotów położyć kres tej wojnie, zabijaniu pokojowo nastawionych Ukraińców".

  Komentując oświadczenia rosyjskich oficjeli, że dostawy broni z Zachodu do Ukrainy tylko przedłużają konflikt, Kirby powiedział, że "ten konflikt przedłuża się tylko z powodu chęci Putina, aby go kontynuować".

  "On mógłby dziś zakończyć wojnę, gdyby zgodził się na wycofanie swoich wojsk i dobrowolnie zasiadł z Zełenskim do stołu negocjacyjnego, by omówić zakończenie tego konfliktu. Oczywiście Zełenski powinien sam zdecydować, czy jest gotowy do negocjacji i powinniśmy go szanować jako naczelnego wodza" - powiedział Kirby.


 • 1:25

  Niemcy zapewnią Ukrainie dodatkowe 200 milionów euro na finansowanie programów pomocy dla osób przesiedlonych w wyniku inwazji Rosji – poinformowała w rozmowie z Funke Media Group niemiecka minister rozwoju Svenja Schulze.

  Premier Ukrainy Denys Szmyhal odwiedzi w poniedziałek Berlin, gdzie spotka się z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.

  - Będę rozmawiać z premierem Szmyhalem o tym, jak możemy nadal wspierać ukraiński rząd w opiece nad przesiedleńcami – powiedziała Schulze.

 • 0:30

  W sobotnim wystąpieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że "tej zimy Rosja przygotowuje się do decydującego uderzenia energetycznego przeciwko wszystkim Europejczykom".

  - Dlaczego to robią? Rosja chce zniszczyć normalne życie każdego Europejczyka, we wszystkich krajach naszego kontynentu. Chce osłabić i zastraszyć całą Europę, każde państwo. Tam, gdzie Rosja nie może tego zrobić siłą broni konwencjonalnej, robi to siłą broni energetycznej, stara się uderzyć biedą i chaosem politycznym w miejsca, gdzie rakiety jeszcze nie mogą trafić – ocenił ukraiński prezydent.

  Zełenski podkreślił, że kluczowymi odpowiedziami na to powinny być dwie rzeczy: pierwsza to europejska jedność w obronie przed państwem terrorystycznym, a druga to zwiększenie presji sankcyjnej na Rosję. - To wzmocnienie wszystkich poziomów sankcji i ograniczenie rosyjskich dochodów z ropy i gazu - apelował.

  Dodał, że aby uchronić się przed rosyjskim atakiem energetycznym, wszyscy w Europie potrzebują "jeszcze większej jedności, jeszcze większej koordynacji, jeszcze większej pomocy sobie nawzajem"

 • 22:01

  Przypominamy, że w tvn24.pl można korzystać z serwisu w języku ukraińskim >>>

 • 21:47

  Według źródła, na które powołują się dziennikarze, szczególnie zachęcano do wyjazdu na wojnę obywateli Uzbekistanu. Kilku pracowników przedsiębiorstwa zainteresowało się propozycją. Ludziom obiecywano różnego rodzaju korzyści, np. mieszkanie służbowe czy zatarcie skazania, jeśli ktoś był karany.

  "Na temat Ukrainy, jeśli chodzi o koszty, to będzie to dwa razy więcej niż dostaniecie służąc na miejscu - od 100 tysięcy rubli (ok. 1660 USD). Jeden dzień służby będzie zaliczany za trzy dni. Plus diety 56 dolarów na dobę, plus - jeśli trwa ofensywa, to dostaniecie 8 tysięcy rubli za dzień (ponad 132 USD - red.). Jeśli na przykład zestrzelicie Bayraktara, to będzie oddzielna nagroda. Średni zarobek - od 350 tys. do 450 tys. rubli miesięcznie (ok. 5,8 tys. USD - 7,4 tys. USD). Czas służby - trzy miesiące. Na dzień dzisiejszy ode mnie pojechało na Ukrainę 25 ochotników, pięciu jest rannych, nikt nie zginął" - cytuje urzędnika portal Sibir.Realii.

  Urzędnik wyjaśnia także, że zajmuje się agitacją, bo niedawno z Kamczatki wysłane zostały dwa bataliony - jeden na Ukrainę, a drugi do Syrii - i teraz brakuje ludzi do służby.

  Sibir.Realii przypomina, że według doniesień z niektórych regionów Rosji werbowani tam na wojnę ochotnicy otrzymują z opóźnieniem obiecane wypłaty. Może to wynikać z obaw władz, że ochotnicy po otrzymaniu pieniędzy zrezygnują z wyjazdu. Portal nie wyklucza przy tym, że władze regionalne mogą mieć zbyt mało pieniędzy, by od razu zapłacić ochotnikom.

 • 21:46

  Na Kamczatce urzędnik przedstawiający się jako "komisarz wojskowy" miasta Jelizowo zachęcał pracowników zakładów połowowych, by podpisali krótkoterminowy kontrakt na służbę wojskową i na przykład pojechali walczyć na Ukrainę - podał w sobotę portal Sibir.Realii.

  Portal ten, związany z Radiem Swoboda (Radio Wolna Europa/Radio Swoboda) powołuje się na źródło wśród pracowników jednego z przedsiębiorstw, które przekazało nagranie wideo z wypowiedziami urzędnika. Na nagraniu mężczyzna w mundurze wojskowym opowiada o warunkach służby na podstawie kontraktu z ministerstwem obrony. Możliwa jest służba na Kamczatce, ale urzędnik podkreśla, że żołd za wyjazd na Ukrainę byłby znacznie wyższy.

  - Połowy w tym roku nie wszystkim się udały. Dlatego jest taka możliwość, by odsłużyć pół roku i od razu potem pojechać na połów - mówi mężczyzna.

  Opowiada o korzyściach finansowych i wypłatach, które chętni otrzymają od ministerstwa obrony i od gubernatora Kamczatki.

 • 20:49

  Gospodarcze skutki wojny w Ukrainie są ciężkie dla jej sojuszników, ale podczas gdy Brytyjczycy liczą każdego pensa, Ukraińcy liczą zabitych - powiedziała pierwsza dama tego kraju Ołena Zełenska w rozmowie ze stacją BBC.

  Rozmowa, która została nagrana w Kijowie, będzie w całości wyemitowana w niedzielę, ale jej fragmenty BBC ujawniła w sobotę. Ołena Zełenska podkreśliła, że gdyby wsparcie dla Ukrainy było silniejsze, wojna trwałaby krócej. Została zapytana, jakie przesłanie ma dla Brytyjczyków, którzy borykają się z gwałtownie rosnącymi cenami energii, co po części jest skutkiem rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

  - Rozumiem, że sytuacja jest bardzo trudna. Ale pozwólcie mi przypomnieć, że w czasie epidemii COVID-19, która nadal jest z nami, kiedy były podwyżki cen, Ukraina również była nimi dotknięta. Ceny idą w górę również w Ukrainie. W dodatku giną nasi ludzie. Więc kiedy zaczynacie liczyć każdego pensa na swoim koncie bankowym lub w kieszeni, my robimy to samo i liczymy nasze ofiary - powiedziała Ołena Zełenska.

 • 20:38

  Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) poinformowała w sobotę, że linia energetyczna łącząca Zaporoską Elektrownię Jądrową z ukraińską siecią energetyczną ponownie przestała działać. Elektrownia jest jednak podłączona do sieci linią rezerwową.

  Eksperci MAEA, którzy przebywają obecnie w elektrowni, zostali poinformowani przez personel ukraiński, że przestała działać czwarta linia elektrowni. Już wcześniej utracono połączenie przez trzy inne linie. Specjaliści MAEA dowiedzieli się przy tym, że działa sieć rezerwowa, łącząca elektrownię z pobliską elektrownią cieplną. Linia ta przesyła energię elektryczną do sieci energetycznej.

  Do odcięcia elektrowni od ukraińskiej sieci energetycznej doszło już wcześniej, w ostatnim tygodniu sierpnia. Odłączenie nastąpiło z powodu pożarów na terenie elektrociepłowni.

 • 19:45

  Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, firmy państwowe w Rosji otrzymały zalecenia dotyczące naboru ochotników na wojnę przeciwko Ukrainie. Rosyjskie koleje państwowe mają znaleźć wśród swoich pracowników do 10 tysięcy "ochotników".

  Ukraińscy wojskowi nie podali źródła tej informacji. Przekazali jedynie, że podpisywane kontrakty z "ochotnikami" mają być "krótkoterminowe".

  W komunikacie, opublikowanym na Facebooku, armia ukraińska poinformowała, że wojska rosyjskie nadal koncentrują się na celu, jakim jest zajęcie w całości obwodu donieckiego na wschodzie Ukrainy i utrzymanie okupowanych terenów na południu (obwodów: chersońskiego i zaporoskiego).

 • 18:48

  Siły zbrojne Ukrainy unieruchomiły most drogowy w okupowanej przez Rosjan Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim - napisał ukraiński portal censor.net.

  Wcześniej ukraińskie media informowały, że w Nowej Kachowce doszło do wybuchów w składzie amunicji wojsk rosyjskich.

 • 17:31

  45 procent ankietowanych Rosjan uważa, że okupowane terytoria obwodów chersońskiego i zaporoskiego na południu Ukrainy powinny przyłączyć się do Federacji Rosyjskiej - tak wynika z sondażu, przeprowadzonego przez rosyjską niezależną pracownię Centrum im. Jurija Lewady.

  21 procent badanych Rosjan jest zdania, że obwody chersoński i zaporoski powinny stać się niepodległymi państwami, 14 procent respondentów stwierdziło, że obwody te powinny pozostać częścią Ukrainy.

 • 16:51

  Przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Wadym Skibicki powiedział, że około 40 procent sprzętu bojowego, który dostają nowe oddziały tworzone w Rosji do walk przeciwko Ukrainie, nie działa i wymaga naprawy.

  - Wszystkie tworzone oddziały wyposażane są w modele uzbrojenia jeszcze z czasów sowieckich. (Egzemplarze) są wydobywane z magazynów i arsenałów i trafiają do armii. Według naszych ocen 40 procent sprzętu bojowego nie nadaje się do walki. Trzeba go naprawiać i doprowadzać do porządku - powiedział Skibicki.

  Zapewnił, że "cały najnowszy sprzęt znajdował się na wyposażeniu batalionowych grup taktycznych, które wkroczyły na Ukrainę w lutym i marcu" .

  Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę 24 lutego tego roku.

 • 16:50

  W okupowanym Chersoniu rozległo się kilka potężnych eksplozji - poinformował portal Ukraińska Prawda, powołując się na doniesienia lokalnych mediów.

  Mieszkańcy zajętego przez wojska rosyjskie miasta na południu Ukrainy opowiadali, że ukraińskie siły zbrojne zniszczyły kompleks wypoczynkowy, w którym mieszkali rosyjscy żołnierze i prorosyjscy kolaboranci.

 • 16:19

  Niezależny rosyjski portal Insider poinformował, że prezydent Władimir Putin przyznał pośmiertnie medal "Za Odwagę" Iwanowi Nieparatowowi, który zginął na wojnie przeciw Ukrainie. Nieparatow był skazany na 25 lat za zabójstwo pięciu osób i inne przestępstwa.

  Insider opublikował dokument głoszący, że Nieparatow otrzymał odznaczenie zgodnie z prezydenckim dekretem, a także fotografię medalu z nazwiskiem Nieparatowa. Z opublikowanych zdjęć wynika, że Putin podpisał 16 sierpnia decyzję o odznaczeniu Nieparatowa "za męstwo i bohaterstwo okazane w trakcie wykonywania zadań specjalnej operacji wojskowej".

  Według świadectwa zgonu Nieparatow zginął 5 sierpnia w rejonie Bachnmutu w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.

 • 16:12

  Rosja od pięciu dni aktywnie przerzuca na zaanektowany Krym sprzęt wojskowy i żołnierzy - przekazał krymski aktywista Eskender Barijew.

  Na Krymie jest dużo rosyjskiego sprzętu i dużo rosyjskich żołnierzy. Przerzucanie sprzętu trwa od około pięciu dni. Sprzęt jest transportowany zarówno koleją przez most, jak i transportem drogowym - dodał Barijew.

 • 13:29

  W Mikołajowie na południu Ukrainy wybuchły eksplozje, jedna kobieta została ranna - poinformował mer miasta Ołeksandr Sienkewycz na kanale Telegram.

  Urzędnik przekazał, że jeden z rosyjskich pocisków trafił w garaż. Fala uderzeniowa uszkodziła pobliski budynek mieszkalny.

  W obwodzie mikołajowskim w wyniku rosyjskich ataków rakietowych zginęło ośmioletnie dziecko, a cztery osoby, w tym dwoje dzieci, zostało rannych.

 • 12:34

  Para należących do ukraińskiej armii dronów Bayraktar TB-2 zniszczyła w ciągu trzech dni rosyjski sprzęt wojskowy wart 26,5 mln dolarów, w tym osiem czołgów i armatohaubicę Akacja - poinformował sztab generalny ukraińskich siłł zbrojnych.

 • 10:53

  Ostatni zbiorowy pochówek ofiar rosyjskiej okupacji w podkijowskiej Buczy odbył się w piątek – powiadomił portal Suspilne. Pochowano 13 ciał, po które nie zgłosili się bliscy – poinformowały lokalne władze.


  - Dzisiaj kończymy pochówek nieodebranych ciał. Mówię o "nieodebranych", dlatego, że niektórzy zostali zidentyfikowani, ale krewni nie zgłosili się po nie. Ogółem w tym sektorze jest 76 grobów. To ludzie, którzy zmarli podczas okupacji, a także byli zastrzeleni na terenie powiatu – powiedziała stacji Nowyny Live zastępczyni mera Buczy Mychajłyna Skoryk-Szkariwsk.

 • 9:51

  Od początku rosyjskiej inwazji ukraińska policja odnotowała 22 tys. rosyjskich ataków, w których ucierpiało 24 tys. obiektów cywilnych. Zginęło ponad 7 tys. ukraińskich cywilów – podała w sobotę agencja Ukrinform, cytując wiceministra spraw wewnętrznych Jewhenija Jenina.

  Tego rodzaju dane nie uwzględniają zazwyczaj osób zabitych na terenach okupowanych obecnie przez Rosję, w tym w ostrzeliwanym i bombardowanym przez wiele miesięcy Mariupolu, gdzie bilans cywilnych ofiar mógł być znacznie wyższy.

 • 9:13

  Szeroka ofensywa ukraińska na południu kraju prawdopodobnie zaskoczyła siły rosyjskie, które wobec trwających też walk w Donbasie i okolicach Charkowa muszą zdecydować, gdzie zaangażować ewentualne rezerwy operacyjne - przekazało w sobotę brytyjskie ministerstwo obrony.

  "Od 29 sierpnia 2022 roku Siły Zbrojne Ukrainy prowadzą wznowione działania ofensywne na południu Ukrainy. Jednym z elementów tej ofensywy jest trwające natarcie na szerokim froncie na zachód od Dniepru, koncentrujące się na trzech osiach w obrębie okupowanego przez Rosjan obwodu chersońskiego" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

  "Operacja ma ograniczone najbliższe cele, ale siły ukraińskie prawdopodobnie osiągnęły pewien stopień zaskoczenia taktycznego, wykorzystując słabą logistykę, administrację i dowodzenie w rosyjskich siłach zbrojnych. Ponieważ walki trwają również w sektorach Donbasu i Charkowa, kluczową decyzją rosyjskich dowódców w najbliższych dniach będzie to, gdzie zaangażować ewentualne rezerwy operacyjne" - dodano w informacji brytyjskiego ministerstwa obrony.

 • 8:47

  Z niedawnego badania opinii publicznej w Rosji, przeprowadzonego przez niezależne Centrum Lewady, wynika, że większość Rosjan wciąż popiera działania wojskowe na Ukrainie, ale poparcie społeczne dla wojny może się stopniowo zmniejszać – podał amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie.

  Ogłoszone w czwartek wyniki wskazują, że poparcie dla wojny nie uległo większym zmianom w ciągu lata. 76 proc. Rosjan popiera działania rosyjskich wojsk na Ukrainie, z czego 46 proc. zadeklarowało „silne poparcie”, a 30 proc. „ogólnie je popiera” – poinformowało Centrum Lewady.

 • 8:16

  "2 września Rosjanie zabili trzech cywilnych mieszkańców Donbasu, w miejscowościach Zajcewe, Wuhłedar, Bohojawłenka" – powiadomił szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko w wiadomości na Telegramie. Dodał, że trzy osoby zostały ranne.

  Nocą ostrzeliwane były także powiaty dnieprowski, nikipolski i kriworoski w obwodzie dniepropietrowskim. "Rosjanie atakowali obwód pociskami manewrującymi, ostrzeliwali Gradami (wieloprowadnicowymi wyrzutniami rakietowymi Grad) i ciężką artylerią" – napisał w Telegramie szef regionalnych władz Wałentyn Rezniczenko

  Siły agresora przeprowadziły także w nocy kolejny atak rakietowy na Charków, o czym poinformował mer miasta Ihor Terechow. W ciągu doby ostrzeliwane były rejony (powiaty) charkowski, iziumski, bohoduchiwski, czuchujiwski.

  O ostrzałach informują w sobotę rano także władze obwodu mikołajowskiego.

  🇺🇦Валентин Резніченко/ Дніпропетровська ОДА (ОВА)

  Дніпропетровщина 3 вересня 7.37 Ніч була дуже гучною… Росіяни атакували область крилатими ракетами, «Градами» та важкою артилерією… У Дніпровському районі наші військові збили всі 5 російських ракет, які ворог скерував на Дніпро. Падіння уламків спричинило кілька пожеж. Полум’я вогнеборці вгамували. Ніхто не постраждав. По Нікопольському району завдали ударів російські «Гради» та важка артилерія. Минулося без загиблих та поранених. У Нікополі без руйнацій. У Марганці понівечені кілька будинків, господарських споруд, автівок та газогонів. У Криворізькому районі під ворожий вогонь потрапила Широківська громада. Є руйнування приватних будинків. Люди неушкоджені. #russiaisaterroriststate

 • 8:01

  Siły ukraińskie odparły rosyjskie ataki w rejonie miejscowości Bachmutske, Kodema, Zajcewe, Awdijiwka, Marjinka i Wremiwka w obwodzie donieckim - powiadomił Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w porannym komunikacie w sobotę.

  Odparto również natarcia przeciwnika w obwodzie chersońskim - w rejonie miejscowości Wysokopilla i Potiomkine - dodano w opublikowanym na Facebooku komunikacie.

  Poinformowano, że w ciągu ostatniej doby przeciwnik przeprowadził sześć uderzeń rakietowych oraz 20 lotniczych, atakując cele wojskowe i cywilne na terytorium Ukrainy. Rosjanie kontynuują ataki ogniowe wzdłuż linii frontu od obwodu charkowskiego do chersońskiego.

  Lotnictwo ukraińskie przeprowadziło ponad 40 lotów bojowych dla wsparcia sił naziemnych, niszcząc m.in. kilka punktów dowodzenia i magazyn z amunicją. Siły ukraińskie atakowały cele na zapleczu wojsk agresora.

  Według sztabu na terytoriach okupowanych, w południowej części kraju, siły okupacyjne nasiliły działania filtracyjne, chcąc osłabić proukraińskie nastroje ludności.

 • 7:52

  Na południu Ukrainy trwają walki pozycyjne. Ostatniej doby siły ukraińskie zniszczyły ok. 60 sztuk rosyjskiego sprzętu i uderzały w szlaki logistyczne wroga, w tym most pontonowy na Dnieprze – podała w sobotę agencja Ukrinform, cytując ukraińskie dowództwo operacyjne Południe.

  "Sytuacja na południowym obszarze operacyjnym wciąż jest trudna, ale pod kontrolą. Bezustannie niszczymy szlaki logistyczne i rezerwy, punkty kontroli i morale wroga. Trwają walki pozycyjne, a nasz opór ogniowy uniemożliwia wrogowi utrzymanie okupowanych pozycji" – poinformowało dowództwo.

  W komunikacie zaznaczono, że ukraińskie lotnictwo przeprowadziło ostatniej doby na południu kraju 22 uderzenia, a jednostki artyleryjskie i rakietowe wykonały 400 misji.

 • 4:59

  ISW: niezależna rosyjska organizacja sondażowa Levada opublikowała sondaż, z którego wynika, że chociaż większość Rosjan nadal popiera operacje wojskowe na Ukrainie, poparcie społeczne dla wojny może stopniowo spadać.

 • 4:59

  Rosyjskie siły nie przeprowadziły żadnych potwierdzonych ataków naziemnych w północno-wschodnim obwodzie charkowskim i kontynuowały rutynowe ostrzeliwanie Charkowa i jego okolic – poinformował Instytut Studiów nad Wojną.

 • 4:58

  Wyciek w turbinie technicznie nie uzasadnia wyłączenia przez rosyjski Gazprom gazociągu Nord Stream 1 - oświadczył w piątek koncern Siemens Energy, producent turbin.

 • 4:58

  Moskwa wykorzystuje energię jako narzędzie nacisku na Europę - przekazał agencji Reutera rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego, odnosząc się do informacji rosyjskiego Gazpromu o zawieszeniu na czas nieokreślony dostaw surowca gazociągiem Nord Stream 1.

 • 4:58

  Papież Franciszek wyraził wolę udania się na Ukrainę; chce tam pojechać w warunkach, które naprawdę mogą pomóc pokojowi; "nic się nie zmieniło" - oświadczył watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin w wywiadzie dla włoskiej telewizji RAI.

 • 4:58

 • 4:58

 • 4:55

  Grossi wyjaśnił, że na razie w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej pozostaje sześciu ekspertów Agencji. Czterech z nich opuści siłownię w przyszłym tygodniu. Delegacja, która odwiedziła elektrownię w czwartek, sporządzi raport na temat bezpieczeństwa elektrowni na początku przyszłego tygodnia - mówił szef MAEA. Zapewnił, że podległa mu instytucja cały czas zbiera informacje na temat siłowni.

 • 4:54

  Dwóch ekspertów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) pozostanie na dłużej w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej - poinformował na konferencji prasowej w Wiedniu dyrektor generalny MAEA Rafael Grossi.

 • 4:54

  Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał w piątek w wieczornym komunikacie, że siły ukraińskie dokonały ostrzału w rejonie Enerhodaru, gdzie znajduje się Zaporoska Elektrownia Atomowa, a także Chersonia na południu Ukrainy, niszcząc uzbrojenie przeciwnika.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty, momo, tas

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/RussianRailways

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości