Prezydent Ukrainy apeluje do społeczności międzynarodowej o dostawy ciężkiej broni

Źródło:
PAP
Zełenski: Moskwa robi wszystko dla "derusyfikacji" Ukrainy
Zełenski: Moskwa robi wszystko dla "derusyfikacji" UkrainyTVN24
wideo 2/21
Zełenski: Moskwa robi wszystko dla "derusyfikacji" UkrainyTVN24

Trwa kolejna doba inwazji Rosji na Ukrainę. Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski wezwał w nocy z soboty na niedzielę społeczność międzynarodową, by dostarczyła ciężkie uzbrojenie walczącym Ukraińcom. - Ukraina nie może strącać rosyjskich rakiet strzelbami śrutowymi i bronią maszynową - powiedział Zełenski w nagraniu.

- Bez wystarczającej ilości czołgów, ciężkiego sprzętu i samolotów nie uwolnimy oblężonego przez Rosjan portu Mariupol - zaznaczył ukraiński przywódca. Wołodymyr Zełenski podkreślił, że jest to "absolutnie koniecznie". - Ukraina nie może strącać rosyjskich rakiet strzelbami śrutowymi i bronią maszynową - powiedział

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Kancelaria prezydenta Ukrainy poinformowała wcześniej, że prośbę o dostawy ciężkiej broni Zełenski powtórzył także podczas wideokonferencji z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

Andrzej Duda po rozmowie z Joe Bidenem połączył się z Wołodymyrem ZełenskimKancelaria Prezydenta

Zełenski: Rosjanie sami dokonują derusyfikacji

Skierowane przeciwko ludności cywilnej działania wojenne oznaczają, że Rosja robi wszystko, by doprowadzić do "derusyfikacji" Ukrainy - powiedział w sobotę późnym wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

- Na wschodzie naszego kraju, gdzie (język) rosyjski, obok ukraińskiego, był zawsze stałym elementem codzienności, Rosjanie zamienili tamtejsze miasta w ruinę, tym samym robiąc wszystko, by przeprowadzić derusyfikację tej części naszego terytorium - stwierdził Zełenski.

- To kolejna manifestacja samobójczej polityki Rosji - podkreślił ukraiński prezydent.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ. TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autorka/Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: