CNN: Rosjanie zbombardowali magazyn Czerwonego Krzyża w Mariupolu

Autor:
mjz/
tam
Źródło:
PAP

Magazyn Czerwonego Krzyża w centrum Mariupola został zaatakowany co najmniej dwa razy przez rosyjskie naloty powietrzne - podało CNN, powołując się na zdjęcia satelitarne firmy Maxar Technologies. Informacje te potwierdził na Telegramie pułk Azow, który broni Mariupola. - Nie mamy swojego zespołu na miejscu, więc nie mamy informacji o potencjalnych ofiarach lub zakresie szkód - powiedział rzecznik Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża Jason Straziuso.

Według CNN północna część magazynu została trafiona przez Rosjan między 19 a 22 marca, a przeciwległy kraniec budynku został zaatakowany między 23 a 26 marca. Informacje te potwierdził na Telegramie broniący Mariupola pułk Azow.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Przedstawiciel Międzynarodowego Czerwonego Krzyża: nie mamy informacji o ofiarach lub zakresie szkód

- Nie mamy swojego zespołu na miejscu, więc nie mamy informacji o potencjalnych ofiarach lub zakresie szkód - powiedział rzecznik Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża Jason Straziuso. - Mogę potwierdzić, że wcześniej rozdaliśmy wszystkie zapasy pomocy, które były w magazynie - dodał.

Czytaj też: Setki osób w kolejce po pomoc humanitarną na tle zrujnowanego Mariupola

- To kolejna zbrodnia wojenna armii rosyjskiej zgodnie z rzymskim statutem Międzynarodowego Trybunału Karnego i rażące naruszenie konwencji genewskich z 1949 roku - powiedziała Ludmyła Denisowa, komisarz ukraińskiego parlamentu ds. praw człowieka.

Zdjęcie budynku Czerwonego Krzyża, na którym widoczny jest znak organizacji opublikowali przedstawiciele z Pułku "Azow".

Czytaj też: Mariupol - dlaczego zdobycie tego miasta jest tak ważne dla planu Putina? Są cztery powody

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/ tam

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości