TVN24 | Świat

Rosja. Staruszka odparła atak złodzieja. Nagranie

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
Reuters
ReutersNieudana próba kradzieży torebki w Moskwie

W centrum Moskwy kamery przemysłowe zarejestrowały moment, w którym zamaskowany mężczyzna próbuje ukraść starszej kobiecie torebkę. W związku z tym zdarzeniem aresztowano 22-latka. Mężczyzna przyznał się do ataku – tłumaczył funkcjonariuszom, że przeprowadził atak ponieważ został podpuszczony przez kolegów.

Rosyjska policja opublikowała nagranie z kamer przemysłowych w centrum Moskwy, na których widać, jak mężczyzna atakuje starszą kobietę i próbuje jej wyrwać torebkę. Pasek torebki owinięty wokół ramienia kobiety jednak uniemożliwił sprawcy kradzież.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Po krótkiej walce rabuś zrezygnował i uciekł z miejsca zdarzenia. Kobiecie trzeba było udzielić pomocy medycznej, ponieważ w czasie ataku upadła na jezdnię i przez kilka metrów była ciągnięta za rękę po asfalcie.

Aresztowano mężczyznę odpowiedzialnego za próbę kradzieży

Ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało o aresztowaniu 22-latka. Mężczyzna tłumaczył się, że zaatakował kobietę, bo został podpuszczony przez kolegów.

– Szedłem z przyjaciółmi i oni zaczęli się zakładać, czy uda mi się ukraść torebkę. Podjąłem wyzwanie. Kiedy podbiegłem, kobieta przewróciła się, a nasze ręce się zaplątały. Próbowałem wyrwać moją rękę, ciągnąc ją po ziemi. Kiedy uwolniłem rękę, uciekłem. Niczego nie zabrałem, tylko uciekłem – tłumaczył się napastnik.

22-latek powiedział funkcjonariuszom, że później wrócił na miejsce zdarzenia i w geście przeprosin podarował kobiecie butelkę whisky. Mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania kradzieży.

Autor:asty/kg

Źródło: Reuters