Prezydent Iranu wybiera się do Europy. Ostatnio przeszkodzili terroryści


Miał przyjechać w połwie listopada, ale zamachy w Paryżu pokrzyżowały te plany. Teraz prezydent Iranu Hasan Rowhani w końcu pojawi się w Rzymie i Paryżu.

Jak podaje agencja Reutera, powołując się na swoje źródła, Rowhani pojawi się we Włoszech 25 i 26 stycznia, a w Paryżu 27 stycznia.

W czasie wizyty w Rzymie Irańczyk spotka się z prezydentem i premierem Włoch, a także z przedstawicielami biznesu. Drugiego dnia włoskiej wizyty ma spotkać się z papieżem Franciszkiem.

Wizyta Rowhaniego pierwotnie miała dojść do skutku w listopadzie, ale zamachy w Paryżu z 13 listopada pokrzyżowały te plany.

Tym samym francuska i włoska wizyta Rowhaniego będzie pierwszą po wejściu w życie porozumienia atomowego z Iranem. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej poinformowała w sobotę, że Iran wypełnił wszystkie zobowiązania wynikające z porozumienia nuklearnego, które w lipcu 2015 roku zawarł ze światowymi mocarstwami. Wieczorem tego dnia USA i UE zniosły sankcje nakładane na Iran od 2006 roku w związku z jego programem nuklearnym.

[object Object]
Morawiecki: Polska pełni konstruktywną rolętvn24
wideo 2/17

Autor: mtom / Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości