Prezydent Andrzej Duda w Watykanie: Benedykt XVI był bardzo ważną postacią dla Kościoła katolickiego

Autor:
momo/kab
Źródło:
PAP
Prezydent Duda: Benedykt XVI był bardzo ważną postacią dla Kościoła katolickiego
Prezydent Duda: Benedykt XVI był bardzo ważną postacią dla Kościoła katolickiego
TVN24
TVN24Prezydent Duda: Benedykt XVI był bardzo ważną postacią dla Kościoła katolickiego

Papież senior Benedykt XVI był bardzo ważną postacią dla Kościoła katolickiego. Czuł w sobie wewnętrzną potrzebę kontynuacji wielkiego dzieła, które realizował Jan Paweł II - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda, który tego dnia wziął udział w pogrzebie byłej głowy Kościoła.

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki uczestniczyli w czwartek w uroczystościach pogrzebowych papieża seniora w Watykanie. Po ceremonii prezydent wystąpił na konferencji prasowej.

- Przed chwilą zakończyły się uroczystości pogrzebowe przed Bazyliką świętego Piotra tu, w Rzymie, w Watykanie. Jesteśmy po tej bardzo ważnej uroczystości pożegnania, a tym samym także i wspomnienia o papieżu Benedykcie XVI - mówił w rozmowie z dziennikarzami.

Duda o Benedykcie XVI: był postacią bardzo ważną w świecie Kościoła katolickiego

Jak podkreślił, Benedykt XVI był "dla Polaków z całą pewnością, właśnie zaraz po naszym ojcu świętym Janie Pawle II, taką postacią bardzo ważną w świecie Kościoła katolickiego". - Przybył do na po swoim wyborze w 2006 roku z pielgrzymką, jako następca Jana Pawła II, z bardzo mocnym wtedy przesłaniem: "trwajcie mocni w wierze". Zgromadził wtedy tłumy naszych rodaków, którzy przychodzili się modlić, bardzo często ze łzami w oczach, wspominając Jana Pawła II, tamten wielki pontyfikat - przypomniał prezydent.

Jak mówił, Benedykt XVI przybywał wówczas także jako przyjaciel Jana Pawła II, jako jego współpracownik, "ktoś, kto w jakimś sensie czuł w sobie wewnętrzną potrzebę kontynuacji tego wielkiego dzieła, które Jan Paweł II realizował".

- Dla nas Polaków, to było bardzo ważne, dlatego dziś jesteśmy w Rzymie i byliśmy na uroczystościach pogrzebowych Ojca Świętego razem z panem premierem, przedstawicielami naszego parlamentu, wieloma ludźmi z Polski, którzy tu przybyli, żeby pożegnać papieża Benedykta XVI - podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent podziękował również wszystkim, którzy przybyli do Watykanu na pożegnanie Benedykta XVI i tym, którzy w tym pożegnaniu "byli duchem czy też przed telewizorami". - To był ważny moment, bo to była bardzo ważna postać dla Kościoła katolickiego. Papież, głowa Kościoła, który zostawił po całym swym życiu duszpasterskim niezwykle ważne dzieło (...), był myślicielem, wielkim teologiem, filozofem - zaznaczył.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości