Papież Franciszek pojechał do stacji RAI na wywiad. To jego pierwsza wizyta w studiu telewizyjnym

Autor:
js/adso
Źródło:
PAP, Ansa

Papież Franciszek pojechał w sobotę do studia włoskiej stacji telewizyjnej RAI na nagranie wywiadu dla katolickiego programu "A Sua immagine" (Na Jego obraz). To pierwsza w historii wizyta papieża w studiu telewizyjnym - zauważa agencja Ansa.

Franciszek miał udzielić tego wywiadu pod koniec marca, ale plany nie zostały zrealizowane w związku z jego hospitalizacją w klinice Gemelli.

Dzień po tym, gdy Watykan poinformował o odwołaniu wszystkich piątkowych audiencji papieża z powodu gorączki, Franciszek pojechał do rzymskiej dzielnicy Saxa Rubra nagrać wywiad. Jak przekazano dziennikarzom, zostanie on wyemitowany 4 czerwca.

Agencja Ansa zauważyła, że to pierwsza wizyta papieża w studiu telewizyjnym. Zaznaczyła, że Franciszek udzielił wielu wywiadów telewizyjnych, ale zawsze przyjmował dziennikarzy w Watykanie.

Papież wznowił audiencje

Po jednodniowej przerwie papież wznowił w sobotę audiencje. Przyjął na audiencji między innymi delegację prawosławną z Aten i uniwersytetu w Sewilli.

Watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin, pytany w piątek przez dziennikarzy o stan zdrowia papieża, wytłumaczył, że był zmęczony po bardzo intensywnym dniu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js/adso

Źródło: PAP, Ansa

Pozostałe wiadomości