Watykan: papież ma gorączkę. Odwołano audiencje

Aktualizacja:
Autor:
ks/adso
Źródło:
PAP
Papież Franciszek na konferencji poświęconej kryzysowi demograficznemu
Papież Franciszek na konferencji poświęconej kryzysowi demograficznemu
wideo 2/2
Papież Franciszek na konferencji poświęconej kryzysowi demograficznemu

Przewidziane na piątek audiencje u papieża Franciszka zostały odwołane, ponieważ ma gorączkę - poinformowało w piątek watykańskie biuro prasowe. Sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin powiedział dziennikarzom, że papież miał w czwartek "bardzo intensywny dzień, spotkał się z wieloma osobami". - Wytrzymałość jest do pewnego momentu - dodał.

Na ten dzień nie planowano spotkań papieża z grupami wiernych, ale nie przyjął także pojedynczych osób - wyjaśniono. Nie podano żadnych innych informacji na temat zdrowia 86-letniego Franciszka, który na przełomie marca i kwietnia był hospitalizowany z powodu zapalenia płuc.

Kardynał Parolin: papież miał bardzo intensywny dzień

O zdrowie Ojca Świętego dziennikarze pytali sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kardynała Pietro Parolina. - Papież był zmęczony, wczoraj miał bardzo intensywny dzień, spotkał się z wieloma osobami - powiedział. Dodał, że czwartek był dniem licznych audiencji, po których Franciszek uczestniczył po południu w spotkaniu zorganizowanym w Rzymie przez ruch edukacyjny Scholas Occurrentes.

Jak stwierdził watykański sekretarz stanu, "wytrzymałość jest do pewnego momentu".

W niedzielę papież ma odprawić mszę z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na poniedziałek Watykan zapowiedział wizytę prezydenta Włoch Sergio Mattarelli u Franciszka.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ks/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: EPA/FABIO FRUSTACI

Pozostałe wiadomości