Na Ukrainie zabity operator amerykańskiej stacji i ukraińska dziennikarka

Autor:
akw\mtom
Źródło:
Fox News, tvn24.pl, PAP
W Ukrainie zginął operator telewizji Fox News
W Ukrainie zginął operator telewizji Fox NewsTVN24
wideo 2/21
TVN24W Ukrainie zginął operator telewizji Fox News

Operator amerykańskiej telewizji Fox News Pierre Zakrzewski zginął w pobliżu Kijowa. Zginęła też ukraińska dziennikarska Ołeksandra Kuwszynowa. Wcześniej na Ukrainie potwierdzono śmierć trzech innych dziennikarzy.

Fox News podało, że Pierre Zakrzewski towarzyszył dziennikarzowi Benjaminowi Hallowi, gdy ich pojazd stał się celem ostrzału we wsi Horenka pod Kijowem. Hall został ranny. - Był absolutną legendą, wiadomość o jego śmierci jest dla nas druzgocąca - podano na antenie Fox News. Operator relacjonował wojny w Iraku, Afganistanie i Syrii.

Doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko podał tego samego dnia, że wraz z operatorem Fox News w rosyjskim ostrzale artyleryjskim zginęła ukraińska dziennikarka Ołeksandra Kuwszynowa.

"Operator Pierre Zakrzewski i ukraińska dziennikarka Ołeksandra Kuwszynowa stali się kolejnymi niewinnymi ofiarami agresji Putina" - napisał w serwisie Telegram Heraszczenko, który opublikował zdjęcia dziennikarzy. Heraszczenko dodał, że Hallowi lekarze musieli amputować część nogi.

Od czasu rosyjskiego ataku na Ukrainę potwierdzono śmierć ukraińskiego korespondenta wojennego Wiktora Dudara (zginął pod Mikołajowem), operatora ukraińskiego kanału telewizyjnego Live Jewhena Sakuna (zginął podczas ostrzału rakietowego w Kijowie) oraz amerykańskiego dziennikarza Brenta Renauda (zabitego w Irpieniu w obwodzie kijowskim).

We wtorek ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denysowa informowała, że co najmniej 35 dziennikarzy zostało poszkodowanych przez żołnierzy rosyjskich w Ukrainie.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Autor:akw\mtom

Źródło: Fox News, tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: foxnews.com

Pozostałe wiadomości