Świat

Obama z trudem powstrzymywał łzy. "Większość dzieciaków miała od 5 do 10 lat"

Świat


- Większość tych, którzy zginęli to urocze dzieciaki od 5 do 10 lat - powiedział Barack Obama podczas krótkiego wystąpienia po strzelaninie w Newtown. - Musimy wspólnie zastanowić się, co zrobić, żeby takie tragedie nie zdarzały się w przyszłości - dodał.

- Zbyt wiele tych tragedii zdarza się w ostatnich latach. Za każdym razem, gdy te informacje docierają do mnie, zachowuję się jak każdy rodzic. Tak było i dzisiaj - rozpoczął swoje przemówienie prezydent Stanów Zjednoczonych.

Następnie łamiącym się głosem podkreślił: "wiem, że nie ma ani jednego rodzica, który nie odczuwałby tego, co ja".

- Większość tych, którzy zginęli, to urocze dzieciaki od 5 do 10 lat - powiedział.

I dodał: - Ich rodzice przeżyli tragedię. Nasze myśli są z nimi. Nasze serca są dziś złamane.

"Nic nie wypełni pustki po utracie dziecka"

Obama przypomniał o innych strzelaniach, do jakich doszło w USA w ostatnich latach, m.in. w Chicago, Oregonie, czy ostatnią na premierze "Batmana" w Aurorze.

- Musimy wspólnie zastanowić się, co zrobić, żeby takie tragedie nie zdarzały się w przyszłości, niezależnie jaka polityka dominuje w kraju - powiedział.

Prezydent złożył kondolencje rodzinom ofiar. - Dzisiaj Michelle i ja, i inni rodzice będą przed snem mocniej przytulać swoje dzieci. Są rodzice w Connecticut, które nie mogą tego zrobić. Nic nie wypełni pustki po utracie dziecka - zaznaczył. - Niech Bóg błogosławi pamięci tych ofiar. (...) Leczmy tych, których serce jest złamane - zakończył ze smutkiem.

Autor: nsz//mat / Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: