Norweska księżniczka zaręczyła się z amerykańskim szamanem

Źródło:
PAP
Księżniczka Martha Louise z pierwszym mężem Arim Behnem
Księżniczka Martha Louise z pierwszym mężem Arim Behnem
Reuters Archive
Księżniczka Martha Louise z pierwszym mężem Arim BehnemReuters Archive

Norweska księżniczka Martha Louise oraz amerykański szaman Durek Verrett zaręczyli się, o czym poinformowali w oświadczeniu przesłanym mediom. Księżniczka jest córką pary królewskiej i czwartą osobą w kolejce do tronu Norwegii. 

Nie jest jasne, kiedy i gdzie odbędzie się ślub. "Miejcie do nas cierpliwość, wszystko ogłosimy we właściwym czasie" - napisali narzeczeni. Związek księżniczki z szamanem zaakceptowali jej rodzice, król Norwegii Harald V oraz królowa Sonja, którzy przesłali parze "najserdeczniejsze gratulacje i najlepsze życzenia na przyszłość".

50-letnia księżniczka Martha Louise jest starszą siostrą następcy norweskiego trony księcia Haakona, zajmuje czwarte miejsce w sukcesji. Z poprzedniego małżeństwa z pisarzem Arim Behnem ma troje dzieci. W 2017 roku para rozwiodła się, a w 2019 roku Behn popełnił samobójstwo.

Księżniczka w wywiadzie dla norweskiej telewizji TV2 przyznała, że szaman Duek pomógł jej przejść trudny okres po śmierci byłego męża. Związek Marthy Louise z Amerykaninem budzi w Norwegii kontrowersje. W mediach pojawiały się opinie, że Verrett wykorzystuje księżniczkę do promocji swoich usług jako szaman.

Autorka/Autor:ft\mtom

Źródło: PAP