Media: arcybiskup Gaenswein ma opuścić dom, w którym mieszkał z Benedyktem XVI

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Osobisty sekretarz zmarłego Benedykta XVI musi do 1 lutego opuścić dom, w którym mieszkał z emerytowanym papieżem. Niemiecki dostojnik skupił na sobie uwagę mediów za sprawą wydanej książki, w której nie szczędzi słów krytyki pod adresem Franciszka.

Wieloletni osobisty sekretarz Benedykta XVI arcybiskup Georg Gaenswein musi do 1 lutego opuścić dawny budynek klasztorny Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, w którym przez prawie 10 ostatnich lat mieszkał z emerytowanym papieżem - taką decyzję, według niemieckiej prasy, podjął papież Franciszek.

Oznacza to, że abp Gaenswein opuści rezydencję w ciągu miesiąca od śmierci Benedykta XVI.

W dniach po śmierci i pogrzebie emerytowanego papieża niemiecki dostojnik skupił na sobie uwagę mediów za sprawą wydanej m.in. we Włoszech książki, w której nie szczędzi słów krytyki pod adresem Franciszka.

Po szumie, jaki wywołały jej fragmenty, papież przyjął abpa Gaensweina na audiencji.

Niejasna przyszłość niemieckiego arcybiskupa

Nie jest jasne, jaka będzie przyszłość dostojnika, który formalnie jest prefektem Domu Papieskiego, ale ponad dwa lata temu został odsunięty przez Franciszka od pełnienia tej funkcji.

Wśród watykanistów nie brak opinii, że opuści on Watykan i być może zostanie skierowany do mniej eksponowanego miejsca w Niemczech.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości