Atak nożownika w szkole wyższej w Hamm, cztery osoby ranne. Media: napastnika obezwładnili studenci

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Kilka osób zostało rannych w ataku nożownika w szkole wyższej w Hamm w Nadrenii-Północnej Westfalii - poinformowała policja. Przekazano, że sprawca został zatrzymany. Portal dziennika "Bild" poinformował, że kiedy napastnik wszedł do sali wykładowej i zaczął atakować osoby siedzące w pierwszym rzędzie, został obezwładniony przez kilku studentów. Podał też, że ranne są cztery osoby.

Policja w Hamm (Nadrenia-Północna Westfalia) poinformowała w piątek, że funkcjonariusze prowadzą działania na terenie uniwersytetu w tej miejscowości. Jak wyjaśniono, doszło do ataku nożownika. Poinformowano, że kilka osób zostało rannych.

Zapewniono również, że do działań zaangażowano "znaczące siły policyjne" i zaapelowano o unikanie tego obszaru.

W kolejnym wpisie dotyczącym zdarzenia - opublikowanym już przez policję z Dortmundu - poinformowano, że to właśnie ona przejmuje kierownictwo operacyjne i śledcze nad wydarzeniami w szkole wyższej. Służby przekazały, że sprawca został zatrzymany, a sytuacja jest bezpieczna.

Media: studenci obezwładnili napastnika

Portal dziennika "Bild" napisał zaś, że do zdarzenia doszło w piątek po południu. Jak podał, 34-letni Markus K. zaatakował nożem kilka osób - trzy kobiety i mężczyznę. Cztery osoby zostały ranne, a jedna z nich odniosła bardzo poważne obrażenia.

"To, że nikt tu nie zginął, zawdzięczamy szybkim i odważnym działaniom kilku studentów" - napisał autor artykułu. Jak przekazał, zdołali oni obezwładnić napastnika, który po wejściu do sali wykładowej zaatakował osoby siedzące w pierwszym rzędzie. Mężczyzna był przetrzymany przez studentów do przyjazdu policji.

Funkcjonariusze weszli do pokoju Markusa K. Szukali informacji

Policja zakłada, że nożownik działał sam. Wczesnym wieczorem funkcjonariusze oddziału antyterrorystycznego wtargnęli do pokoju Markusa K. w akademiku, w pobliżu uczelni, w poszukiwaniu informacji o przyczynach ataku.

Jak informował "Bild", wczesnym wieczorem na terenie uczelni trwały jeszcze działania policji i sił specjalnych, zabezpieczających teren zdarzenia.

Autorka/Autor:akr//now

Źródło: PAP, tvn24.pl