Ewakuacja 50 tysięcy mieszkańców w Hanowerze. Znaleziono niewybuch

Shutterstock/Zdjęcie ilustracyjneTo jedna z największych tego rodzaju akcji po 1945 roku

W Hanowerze rozpoczęła się w niedzielę ewakuacja 50 tysięcy osób mieszkających w części miasta, skąd po południu ma zostać usunięta przez saperów bomba z czasów drugiej wojny światowej. To jedna z największych tego rodzaju akcji po 1945 roku.

Strażacy i policjanci sprawdzają od rana czy mieszkańcy zastosowali się do polecenia opuszczenia zagrożonego terenu. Władze miasta oferują osobom, które znalazły się poza miejscem zamieszkania, bogaty program kulturalny - mogą pójść w tym czasie do kina lub wziąć udział w oprowadzaniu po jednym z muzeów.

Niewybuchy wykryto na działce budowlanej w dzielnicy Vahrenwald. Hanower był w czasie wojny obiektem licznych nalotów alianckich.

Utrudnienia w komunikacji

Akcja usuwania niewybuchu spowodowała też utrudnienia w pracy kolei. Pasażerowie podróżujący do lub przez Hanower muszą się liczyć z dłuższym czasem podróży lub dodatkową przesiadką. Od wczesnych godzin popołudniowych będzie zamknięty dworzec główny w stolicy Dolnej Saksonii. Pociągi będą się zatrzymywać na dworcach w Wolfsburgu, Lehrte, Wunstorfie lub Hannover Messe/Laatzen.

W zeszłym tygodniu w Hanowerze zakończyły się targi przemysłowe Hannover Messe.

Autor: kb/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Zdjęcie ilustracyjne

Pozostałe wiadomości