Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy: zniszczyliśmy rosyjski punkt dowodzenia pod Kijowem

Autor:
akw/kg
Źródło:
PAP, tvn24.pl
"Zniszczono wrogi punkt dowodzenia na kierunku kijowskim" (nagranie z Makarowa, 11 marca)
"Zniszczono wrogi punkt dowodzenia na kierunku kijowskim" (nagranie z Makarowa, 11 marca)Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy
wideo 2/21
Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy"Zniszczono wrogi punkt dowodzenia na kierunku kijowskim" (nagranie z Makarowa, 11 marca)

Ukraińskie wojsko zniszczyło rosyjski punkt dowodzenia pod Kijowem - poinformował naczelny dowódca ukraińskich Sił Zbrojnych, który na opublikowanym nagraniu pokazał uderzenie z drona Bayraktar.

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny poinformował w piątek wieczorem, że ukraińskie siły "kilka minut temu" zniszczyły "wrogi punkt dowodzenia na kierunku kijowskim". "Nasze siły powietrzne działają!" - podsumował.

Generał opublikował nagranie podpisane: "Bayraktar. Makarów. 11.03.2022". To nazwy bezzałogowego drona używanego do obrony przez siły ukraińskie oraz miejscowości na zachód od Kijowa.

Relacja tvn24.pl z szesnastej doby ataku Rosji na Ukrainę

Rosjanie atakują Ukrainę, bombardując i ostrzeliwując między innymi osiedla mieszkalne, szpitale i szkoły, już szesnastą dobę. W piątek biuro prokuratora generalnego Ukrainy podało, że siły Władimira Putina otworzyły ogień do cywilów czekających na ewakuację w Buczy w obwodzie kijowskim, przez co ranili jedną osobę. Tego dnia dowództwo sił powietrznych informowało, że rosyjskie samoloty ostrzelały białoruską wieś na granicy z Ukrainą. Według nich to prowokacja mająca na celu wciągnięcie w wojnę Białorusi.

W obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy w ciągu ostatniej doby zginęło 10 osób, w tym troje dzieci.

Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba ocenił w piątek, że oblężony Mariupol to obecnie najgorsza katastrofa humanitarna na świecie. Podał, że w tym regionie w ciągu 12 dni zginęło 1582 cywilów. "Nie potrafiąc pokonać armii ukraińskiej, Putin bombarduje bezbronnych, blokuje pomoc humanitarną. Potrzebujemy samolotów, aby powstrzymać rosyjskie zbrodnie wojenne" - napisał.

Zaapelował przy tym po raz kolejny o samoloty dla ukraińskiej armii.

"OBRAZY WOJNY". REPORTAŻ "CZARNO NA BIAŁYM"

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw/kg

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

- Jeżeli Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej - powiedział w środę Joe Biden. Zaznaczył, że zdobycie Ukrainy doprowadzi do ustawienia się Rosji w pozycji do potencjalnego ataku na sojuszników USA, a taki scenariusz oznacza "amerykańskich żołnierzy walczących z rosyjskimi żołnierzami", bo Waszyngton będzie sojuszników bronił. Mimo tego apelu projekt ustawy o przekazaniu 61 miliardów dolarów pomocy Ukrainie nie przeszedł przez Senat. Przeciwko niemu zagłosowali wszyscy republikanie. To na szczęście nie koniec szans na środki dla Kijowa.

Joe Biden: jeżeli Władimir Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej

Joe Biden: jeżeli Władimir Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej

Aktualizacja:
Autor:
adso
Źródło:
Reuters, PAP