Włosi rezygnują z maseczek na zewnątrz

Źródło:
PAP

Minister zdrowia Włoch Roberto Speranza poinformował w poniedziałek wieczorem, że 28 czerwca w kraju przestanie obowiązywać wymóg noszenia maseczek na zewnątrz. Decyzję podjął na podstawie zaleceń komitetu naukowo-technicznego, doradzającego rządowi.

Jak ogłosił szef resortu zdrowia Roberto Speranza, maseczek na zewnątrz nie trzeba będzie nosić w białych strefach minimalnych restrykcji. Obecnie w strefie tej są wszystkie regiony z wyjątkiem małej Doliny Aosty. Oczekuje się, że dołączy ona do reszty kraju 28 czerwca.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz został wprowadzony we Włoszech jesienią zeszłego roku. W ostatnich tygodniach nasiliły się apele o zniesienie tego wymogu z powodu stałej poprawy sytuacji epidemicznej oraz postępu kampanii szczepień przeciw COVID-19.

Po pierwszej dawce jest już ponad połowa ludności, a szczepienia zakończyło około 30 procent mieszkańców kraju w wieku powyżej 12 lat. Decyzja o możliwości zdjęcia maseczek na zewnątrz została ogłoszona w chwili, gdy zanotowano najniższą od sierpnia 2020 roku dobową liczbę zakażeń koronawirusem - 495.

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: