Rodzina królewska pierwszy raz od 33 lat spędzi święta inaczej. Przez koronawirusa

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Królowa Elżbieta II i książę Filip pierwszy raz od 33 lat nie pojadą na Boże Narodzenia do wiejskiej posiadłości Sandringham. Pałac Buckingham poinformował we wtorek, że pozostaną na zamku w Windsorze, gdzie spędzają większość czasu od początku epidemii.

Od momentu gdy w zeszłym tygodniu rząd ogłosił poluzowanie restrykcji epidemicznych na okres Bożego Narodzenia, w mediach rozpoczęły się spekulacje, gdzie i z kim święta będzie spędzać 94-letnia monarchini i jej 99-letni małżonek. W zgodnie z ogłoszonymi zasadami, w okresie od 23 do 27 grudnia trzy gospodarstwa domowe mogą stworzyć świąteczną "bańkę", w ramach której będą mogły razem przebywać w domu, na otwartym powietrzu bądź uczestniczyć w nabożeństwach.

"Po rozważeniu wszystkich stosownych rad, królowa i książę Edynburga zdecydowali, że w tym roku spokojnie spędzą Boże Narodzenie w Windsorze" - poinformowała rzeczniczka Pałacu Buckingham. Po wybuchu epidemii królowa i książę Filip przenieśli się do Windsoru, który z racji mniej licznego personelu jest bezpieczniejszy niż Pałac Buckingham w Londynie, i większość obowiązków wykonują zdalnie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Królowa Elżbieta IIShutterstock

Jak podała stacja Sky News, najprawdopodobniej w którymś momencie okresu świątecznego królową i jej męża odwiedzi ich najstarszy syn, książę Karol wraz z księżną Camillą.

Rodzina królewska w przeszłości spędzała święta Bożego Narodzenia w zamku w Windsorze, ale zmieniło się to w 1988 roku, gdy był on remontowany. Od tamtej pory świąteczną siedzibą monarchini stała się posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii. Elementem świątecznej tradycji było uczestnictwo w bożonarodzeniowej mszy w miejscowym kościele św. Marii Magdaleny. Z tego powodu do wsi Sandringham przyjeżdżały tysiące osób, aby z bliska popatrzeć na rodzinę królewską.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości