99-letni weteran zebrał miliony funtów dla lekarzy i pielęgniarek. "Zasługują na każdego pensa"

TVN24 | Świat

Autor:
asty//rzw
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Już cztery miliony funtów zebrał dla publicznej brytyjskiej służby zdrowia (NHS) 99-letni weteran wojenny Tom Moore. Gdy kilka dni temu ogłaszał w internecie wyzwanie - iż w zamian za hojność obejdzie sto razy swój ogród przed setnymi urodzinami - liczył, że uda mu się zgromadzić tysiąc funtów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Kapitan Tom Moore z miejscowości Marson Morataine w hrabstwie Bedfordshire w środkowej Anglii porusza się przy pomocy chodzika na kółkach, więc zrobienie 10 liczących około 25 metrów okrążeń dziennie - bo zadanie rozłożył na 10 dni - jest dla niego sporym wysiłkiem.

Gdy w zeszłym tygodniu rozpoczął na internetowej platformie fundraisingowej akcję #walkwithtom, jako cel do osiągnięcia określił 1000 funtów. Taką sumą chciał wspomóc NHS, której pracownicy każdego dnia walczą z epidemią i coraz częściej skarżą się na to, że z braku wystarczającej ilości sprzętu i ubrań ochronnych sami ryzykują życie.

Kapitan Tom Moore zebrał ponad 2 miliony funtów na brytyjską służbę zdrowiaTwitter/captaintommoore

"Zasługują na każdego pensa"

Tymczasem z każdym dniem, a nawet każdą godziną, pokonywane były kolejne pułapy - tysiąc, potem 10 tys., sto tysięcy, pół miliona, milion, we wtorek przekroczone zostały dwa miliony, a o północy z wtorku na środę - cztery.

- Kiedy myślisz o tym, dla kogo to wszystko jest, dla tych wszystkich odważnych, wspaniałych lekarzy i pielęgniarek, których mamy, to myślę, że zasługują na każdego pensa i mam nadzieję, że dostaniemy dla nich trochę więcej – powiedział kapitan Tom Moore, gdy zebrana kwota przekroczyła milion.

Zapowiedział, że po ukończeniu 100 okrążeń - co zaplanowane jest na czwartek - nie zakończy akcji i zamierza przejść kolejne sto.

Autor:asty//rzw

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/captaintommoore

Tagi:
Raporty: