Dwa tygodnie kwarantanny dla kolejnych przyjezdnych. Stan Nowy Jork broni się przed koronawirusem

TVN24 | Świat

Autor:
tmw//rzw
Źródło:
PAP, Reuters

W związku z niegasnącą pandemią COVID-19 w Stanach Zjednoczonych gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo wprowadził 14-dniową obowiązkową kwarantannę dla osób przybywających z kolejnych ośmiu stanów. Wcześniej obostrzeniami takimi objęto przyjeżdżających z dziewięciu stanów.

Gubernator Andrew Cuomo we wtorkowym oświadczeniu wskazał, że w związku z rosnącą liczbą zakażeń w kolejnych stanach, przybywający z nich do stanu Nowy Jork będą objęci obowiązkiem 14-dniowej kwarantanny. Są to: Kalifornia, Georgia, Iowa, Idaho, Luizjana, Missisipi, Nevada i Tennessee. Sześć dni wcześniej władze stanów Nowy Jork, New Jersey i Connecticut zdecydowały o 14-dniowej kwarantannie dla przyjezdnych z Alabamy, Arkansas, Arizony, Florydy, Północnej i Południowej Karoliny, Teksasu, Waszyngtonu i Utah. Kwarantanna dotyczy zarówno mieszkańców wymienionych regionów, jak i nowojorczyków powracających stamtąd do domu. Cuomo zapowiedział, że osoby naruszające zarządzenie mogą zostać ukarane grzywnami.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rekordowe wzrosty zakażeń w USA. "Niech prezydent założy maseczkę">>>

Ponad dwa i pół miliona zakażeń

Agencje podkreślają, że w USA w maju udało się ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w dużych miastach, dzięki czemu stanowe władze decydowały się na otwarcie gospodarek. Epidemia jednak nie osłabła, lecz przeniosła się na obszary wiejskie i tereny, które wcześniej były wolne od SARS CoV-2.

Koronawirus ponownie atakuje także w stanach, gdzie zbyt wcześnie zniesiono ograniczenia społeczne i gospodarcze. Bilans wszystkich zakażeń wykrytych na terenie USA wynosi 2 699 317.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:tmw//rzw

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/JASON SZENES

Tagi:
Raporty: