Tysiące nowych zakażeń w Rosji, Putin zapowiada, że kraj zwalczy koronawirusa "z Bożą pomocą"

Autor:
tas//rzw
Źródło:
kremlin.ru, Interfax, Kommiersant

Wszystko będzie dobrze, z Bożą pomocą - oświadczył prezydent Władimir Putin, przemawiając do rodaków z okazji prawosławnej Wielkanocy. Zapewnił, że "w kraju jest wszystko, co niezbędne do walki z koronawirusem". Tymczasem liczba przypadków COVID-19 w Rosji wzrosła lawinowo. W ciągu ostatniej doby odnotowano ponad sześć tysięcy nowych zakażeń.

Władimir Putin podkreślił, że tegoroczna Wielkanoc (w tym roku obchodzona w obrządku prawosławnym 19 kwietnia) "odbywa się w warunkach przymusowych ograniczeń, niezbędnych do zwalczania rozprzestrzeniania się choroby". - Wspólnie, łącząc siły, rozwiązujemy pojawiające się problemy. Do tego, jak już wielokrotnie mówiłem, mamy wszystko: zdrową, silną gospodarkę, potencjał naukowy, niezbędną bazę materialną i wysoce profesjonalną bazę w dziedzinie opieki zdrowotnej - wyliczał prezydent Rosji.

Oglądaj TVN24 w internecie na TVN24 GO>>>

Putin przekazał, że Rosja "uważnie analizuje doświadczenia innych krajów". - Aktywnie komunikujemy się z naszymi zagranicznymi przyjaciółmi i kolegami, rozumiemy, co się dzieje, widzimy ryzyko, wiemy, co należy zrobić przy każdym rozwoju sytuacji i robimy to, co konieczne - dodał. I zapewnił: - Sytuacja jest pod pełną kontrolą. Całe nasze społeczeństwo jest zjednoczone w obliczu wspólnego zagrożenia.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Rekordowa liczba nowych zachorowań

Tuż przed Wielkanocą, w ciągu ostatniej doby, odnotowano w Rosji 6060 nowych zachorowań na COVID-19, najwięcej od początku epidemii. Łączna liczba zakażonych w kraju wzrosła do 42 853. Zmarło 361 osób. Jak przypomina dziennik "Kommiersant", Rosja zajmuje 10. miejsce na świecie pod względem liczby zakażonych. W samym kraju liderem pod względem odnotowanych przypadków COVID-19 pozostaje Moskwa. W ciągu ostatniej doby przybyło w tym mieście 3570 zainfekowanych. Łączna liczba chorych w rosyjskiej stolicy przekroczyła 24 tysiące.

Według najnowszych danych, od początku pandemii w Rosji przeprowadzono prawie 2 miliony testów na koronawirusa. 132 tysiące osób w całym kraju pozostaje pod nadzorem lekarzy.

Do końca kwietnia w Rosji obowiązują dni wolne od pracy. W większości regionów wprowadzono obowiązek samoizolacji mieszkańców. W Moskwie od 15 kwietnia wymagana jest przepustka uprawniająca do podróży samochodem lub transportem miejskim.

Autor:tas//rzw

Źródło: kremlin.ru, Interfax, Kommiersant

Tagi:
Raporty:
Tagi:
Raporty: